full screen background image

Nová střecha z finského šindele

S manželem a dětmi jsme se dostali do nové životní etapy. Konečně jsme se rozhodli pro koupi domku na okraji města a to pro nás „měšťáky“ znamenalo změnu životního stylu o 180 stupňů. Najednou jsem se připravovala na práce na zahrádce, mnohem poklidnější život a především zakusit, co to znamená mít svůj vlastní domov, který vám patří, ve kterém o všem rozhodujete. Teď už byly všechny změny a úpravy jen na nás. To s sebou samozřejmě přináší i spoustu nových zkušeností a starostí.

Domek byl zachovalý, ale neplatilo to tak úplně o střeše. Měla už toho dost za sebou, nevypadala pěkně a dřív nebo později by bylo nutné ji opravit, takže jsme se do těchto oprav raději pustili ihned. Samozřejmě, že jsme o nutnosti zajistit novou střešní krytinu věděli už při koupi, díky tomu jsme také dostali domek za velice příznivou cenu.

Pro realizaci všech prací jsme zvolili firmu strecha-ok.cz, pokrývačství, střechy Velké Meziříčí, kterou nám doporučili známí. Byli s nimi velice spokojení, navíc se o této firmě traduje, že kvalita jejích prací je ověřena a firma nemusí nikdy řešit reklamace.

42924616 - steel structure and tile for roof of a new house

Po poradě s firmou jsme se rozhodli pro novou střešní krytinu z finského šindele. Jedná se o kvalitní a univerzální střešní krytinu, která je vhodná pro zastřešování starších střech. Nepochybovali jsme, že to bude dobrá volba i v našem případě.

Prací na střeše bylo až až. Musela se sundat a zlikvidovat stará střešní krytina. Klempíři si s tím poradili hravě. Bylo znát, že se jedná o zkušené pracovníky, kteří jsou velice dobře vyškolení a mají v tomto oboru mnoho zkušeností. Pracovali jako skvělý tým, všechno šlapalo jako dobře promazaný stroj.

Následně chemicky ošetřili trámy společně s krokvemi. Tímto krokem by se měla zajistit ochrana před různými škůdci, plísněmi a houbami. Položili novou folii jako hydroizolační vrstvu. Celou plochu odeskovali a připevnili na ně střešní latě, pro které vybrali kvalitní materiál. Takto byla střecha připravena pro položení nové krytiny. Pokládání šindele provedli pečlivě a důkladně, ujistili se, že se nebude odlupovat a odpadávat.

43817852 - roof on a new house with blue sky

Finský šindel na nás udělal hodně dobrý dojem, domek s novou střechou teď získal parádní šmrnc. To samé se dá říct i o firmě, se kterou jsme spolupracovali. Byla to velice dobrá volba. Střechu stihli udělat v hodně slušném termínu a práce na ní byly provedeny kvalitně. Přátelům jsme poděkovali, že nám doporučili takové borce. Firmě tímto moc děkujeme. Určitě ji dále doporučíme, naše střecha jim může sloužit jako skvělá vizitka.

 

 
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *