full screen background image

Nulová síla. Plný výkon. Nová vysokotlaká pistole Kärcher EASY!Force

Firma Kärcher představila v letošním roce převratnou koncepci ovládání EASY!Force a EASY!Lock u svých vysokotlakých čističů. Koncepce pistole EASY!Force využívá reaktivní sílu vysokotlakého paprsku a snižuje sílu potřebnou pro držení spouště na nulu. Díky tomu je možné pracovat bez únavy a celkově mnohem ergonomičtěji a uvolněněji než tomu bylo dříve.

Práce s vysokotlakými čističi je tělesně velmi namáhavá. O to důležitější je ergonomie. Trvalé držení spouště u běžných vysokotlakých pistolí způsobuje po krátké době projevy únavy, bolesti rukou a křečovitý pracovní postoj. Rozsáhlejší čisticí práce skoro nebylo možné provádět bez častých přestávek nebo dokonce výměny obsluhy. Technologie Kärcher EASY!Force to nyní jednou provždy mění. Už není potřeba žádná síla. Takhle snadno se pomocí vysokého tlaku ještě nikdy nečistilo.

a

Keramický ventil

Když se vysokotlaké pistole porouchají, bývá to v první řadě kvůli vadným ventilům, které jsou poškozovány částicemi nasávanými s vodou. S tím je konec. Ventil EASY!Force se skládá z keramické kuličky s keramickým těsnicím sedlem a odolá tak všem částicím způsobujícím poškození. Díky tomu má pistole až 5krát delší životnost v porovnání s pistolemi s běžným ventilem.

 

Bezpečná práce

Pojistka spouště nové pistole Kärcher EASY!Force zabraňuje neúmyslnému spuštění a poskytuje obsluze při používání maximální bezpečnost. Bez ústupků v oblasti uživatelského komfortu. Pro zapnutí vysokotlakého paprsku stačí intuitivně jednou stisknout pojistku spouště. Pistole zůstane otevřená po dobu, dokud spoušť držíte. Jakmile spoušť uvolníte, pistole se okamžitě vypne.

 

Připojení obratem ruky

Montáž a demontáž vysokotlakého čističe s příslušenstvím doposud vyžadovala spoustu času. Připojení a odpojení různých spojovacích systémů, výměna příslušenství zabrala nějakou dobu. Patentované rychlé spojení EASY!Lock , které kombinuje výhody rychlospojky s výhodami šroubovacího spojení, ji umožní až pětkrát zrychlit ve srovnání s běžnými šroubovacími spoji. Tento systém spojení je stejně silný jako běžné závitové spojení a stejně flexibilní jako rychlospojka. Zablokování závitu je zabezpečené pomocí kuželu. Jedním pootočením o 360° spojíte pomocí vícechodého závitu veškeré příslušenství vysokotlakého čističe od hadice až po trysku.

mcampaign_easyforce_oth_1_CI15-99854-300DPI

Všechno je kompatibilní

Pro pokrytí různých spojovacích systémů od vysokotlakých čističů až po trysky a kompatibility starých a nových výrobků existuje celkem 8 různých adaptérů. Ty zajišťují, že bude možno i nadále používat každý stroj a každé příslušenství společně s novými stroji a s novým příslušenstvím s připojením EASY!Lock.

www.karcher.cz
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *