full screen background image

Obrovský pokrok v manipulaci s těžkými břemeny

Pracujete ve firmě s těžkými břemeny? A jak je zvedáte a přemísťujete? Existují na to různé zlepšováky, originální soupravy, upravené kladky, v nejhorším případě přijde na řadu jeřáb. Málokdo ví o alternativě, která nepotřebuje ani elektřinu.

Tato alternativa nese název břemenové magnety, a kdo ji jednou pozná, už nevyužívá nic jiného. Jsou považovány za obrovský pokrok v manipulaci s těžkými kovovými břemeny, protože jsou daleko levnější než velké stroje a peníze uspoří i nízkorozpočtovým provozem. Proto je mají v oblibě i menší dílny.

 

V čem spočívají hlavní výhody?

Jsou to především finanční náklady. Břemenový magnet vás přijde na několik tisíc korun. Ceny se liší hlavně nosností, začínají u nějakých dvou a půl tisíc (nosnost 100 kg) a šplhají až skoro ke třiceti tisícům (nosnost několik tisíc kg). Mezi nejprodávanější patří břemenový magnet PML-600 s nosností 600 kg. To je dostatek pro většinu ocelových i železných materiálů ve slévárně, kovovýrobě, skladu, automobilovém nebo strojírenském průmyslu. Zátěž se přes závěsné oko připevní na nosné lano, pomocí páky se pak aktivuje a deaktivuje magnetická síla. Před použitím je však třeba prostudovat si bezpečnostní pokyny a hlavně limity pro hmotnost břemen. U plochých materiálů jsou totiž trochu jiné než u kruhových.

Jen pro srovnání ceny uvádíme, že třeba souprava na zvedání těžkých břemen vás vyjde na 15 000 Kč. A to jste ještě ochuzeni o další výhody. Magnety jsou velmi bezpečným způsobem zvedání břemen. Jsou lehké a přitom uzvednou až 60násobek své váhy. Na páce nechybí bezpečnostní aretace proti nežádoucí deaktivaci. Jsou naprosto nenáročné na provoz, snadno je přenesete a není třeba ani hledat zásuvku. Fungují bez přívodu elektrického proudu.

Zajímavé, že? Pokud jsme vám prozradili něco nového a chcete se o možnosti dozvědět víc, informace najdete na www.unimagnet.cz. Tam je možné prohlédnout si různé typy břemenových magnetů včetně zmiňovaného PML-600.

 

 
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *