full screen background image

Obrubník jako funkční a designové doplnění chodníku

Rádi byste zpevnili a následně vydláždili plochy okolo domu, případně ve firemním areálu nebo někde jinde? Pokud ano, na počátku bude samozřejmě správný výběr dlažby. Jestliže se vám podaří najít tu optimální, pak nelze zapomínat ani na správné obrubníky. Ty totiž k dlažbě patří a v drtivé většině případů se bez nich prostě a jednoduše neobejdete. My se podíváme na typy obrubníků a upozorníme i na doplňky k nim a nejznámějšího výrobce tohoto sortimentu u nás.

 

Bytelné silniční a chodníkové obrubníky

Jestliže uvažujete o obrubnících k dlažbě do firemního areálu nebo veřejných prostranství, po nichž se bude jezdit pravidelně auty, vyplatí se obrubníky silniční. Ty jsou skutečně silné, jejich šířka činí standardně 150 mm. U chodníkových obrubníků se pohybujeme na šířce 100 mm. V takovýchto místech je zapotřebí počítat se situací, že automobil najede až na okraj dlažby, čímž by mohlo dojít k vychýlení betonového obrubníku. U těchto silných variant se ale nepříjemnostem bez problémů vyhnete.

 

Zahradní obrubníky jsou optimální v domácnosti

Pokud byste rádi pouze vydláždili chodník okolo rodinného domku, případně vjezd, postačí vám bez problémů zahradní obrubníky. Jejich šířka činí 50 mm a optimálně padnou ke klasické zámkové nebo i velkoformátové dlažbě. Zpravidla se prodávají v délkách 500 nebo 1000 mm. Pro realizaci jsou samozřejmě vhodnější ty delší, jelikož práce ubíhá mnohem rychleji. Hrany zahradních obrubníků jsou oblé, takže se není zapotřebí bát ani nějakých úrazů či jiných nepříjemností. Často jsou dokonce zapuštěny do roviny s dlažbou.

 

Vyberte si obrubníky i další doplňky

Nejen obrubníky, ale také další doplňky nabízí největší výrobce betonové dlažby u nás, společnost PRESBETON. Vybrat si v její nabídce mimo obrubníků a dlažeb lze také přídlažbu, žlaby a spousty funkčních i designových doplňků.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *