full screen background image

Kärcher postaví moderní sídlo s prodejnou a showroomem

Zázemí německé firmy Kärcher se po 25 letech působení na českém trhu rozšíří o dvoupodlažní budovu nového sídla Kärcher pro ČR, které bude mít užitnou plochu 3 600 m2 a vznikne v Modleticích u Prahy. Celková investice přesáhne 150 milionů Kč.

 

Od nového sídla Kärcher pro ČR si společnost slibuje odpovídající zázemí nejen vzhledem k podílu na trhu, ale především z důvodu stále se rozšiřujících služeb směrem k zákazníkům.

Zatímco v přízemí nově vybudovaného sídla má dle plánů vzniknout prostor pro prodejnu včetně showroomu o ploše 400 m², servisního zázemí a školícího centra Kärcher Academy, první patro bude vyhrazeno pro kancelářské prostory a jednací místnosti.

Stavba byla symbolicky zahájena položením základního kamene ve středu 30. srpna 2017. Základní kámen společně položili tři zástupci českého vedení společnosti Kärcher v čele s jednatelkou Miladou Skutilovou a zástupce mateřské centrály Vice President for CFM Kärcher International Bernd Haisch. Dokončení stavebních prací a předání nového sídla je naplánováno léto 2018.

 

Nová pracovní místa

Firmě Kärcher se v Evropě velmi daří, což dosvědčuje i meziroční dvouciferný růst. Vybudováním nového a vysoce moderního sídla se chce ještě více přiblížit svým zákazníkům i obchodním partnerům. Nové sídlo Kärcher pro ČR bude napojeno na velké logistické centrum pro střední Evropu.

Výstavbou sídla byla pověřena firma Kajima, a to na základě návrhu z dílny  Ing. arch. Patrika Hoffmana. „Naším cílem je vytvořit příjemné a moderní prostředí, které poskytne odpovídající servis našim zákazníkům a v němž bude odpovídající prostor pro zhruba 100 pracovních míst, což nám pomůže pokračovat v dalším růstu a doplnit náš stávající tým o nové pracovníky. Aktuálně Kärcher v ČR zaměstnává již 70 pracovníků,” říká Milada Skutilová, jednatelka české pobočky společnosti Kärcher.

Osoby zleva
Petr Sázavský, ředitel pro služby Aftersales Kärcher ČR
Ing. Jana Šachová, finanční ředitelka Kärcher ČR
Milada Skutilová, MD Kärcher ČR
Bernd Haisch, Vice President for CFM Kärcher International

 

Rozvoj a inovace

Výstavba sídla společnosti reaguje na stále rostoucí trh s čisticí a úklidovou technikou a vývoj nových produktů, a to jak pro spotřebitelský trh, tak pro trh profesionální techniky.

Pro udržení dosavadního tempa růstu využívá Kärcher moderní řešení typu “Cleaning 4.0“ a dále rozšiřuje své portfolio nabídky nejen o produkty, ale i o aftersales služby. Mezi ně patří půjčování či dlouhodobý pronájem profesionálních strojů,  management strojové flotily nebo dodávky velkých čisticích projektů na klíč.  Jedná se např. o dodávky systémových průmyslových vysavačů, systémového vysokotlakého čištění.

 

Další vývoj sídla společnosti

Velké centrum služeb se vzorkovou prodejnou, kde si mohou zákazníci prohlédnout kompletní sortiment značky Kärcher, by se ovšem mělo i nadále rozrůstat. Již nyní Kärcher plánuje, že vybuduje plně vybavené mycí centrum s portálovou mycí linkou pro osobní vozy a se samoobslužným mytím a vysáváním. A to jak pro veřejnost, tak pro zákazníky společnosti. A protože firmě Kärcher není lhostejné ani životní prostředí, do budoucna by rovněž měly být součástí zázemí sídla i nabíjecí stanice pro elektromobily.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *