full screen background image

Řešíte pravidelnou přepravu zásilek do zahraničí? Víme jak na to.

Zasílání balíků do zahraničí se stává v mnoha firemních kulturách poměrně běžným jevem. Posílá se vše od drobných reklamních předmětů až po objemné součástky a stroje pro výrobní provoz. Pokud i vy řešíte něco podobného, máme pro vás pár tipů.

Hned na úvod je dobré vědět, že neexistují univerzální pravidla přepravy zásilek. Každý stát má svá specifika, se kterými je dobré se seznámit. Například Čína uvalí clo a DPH i na dárky osobní povahy. Jiné země zase neumožňují v přepravovaných zásilkách doručovat cigarety nebo alkohol.

 

Jak zasílat balíky do zahraničí

Některá pravidla se však nikdy nemění. Především je nutné každou zásilku zabalit tak, aby se její obsah nepoškodil. Počínejte si pečlivě, ale zároveň tak, aby váha balíčku příliš nenaskočila, jinak se budete muset navíc potýkat ještě s vysokými náklady na přepravu. Finální cenu balíku si můžete dle destinace, váhy a rozměru vypočítat v kalkulačce ceny balíku do zahraničí.

 

Za žádných okolností není v běžném balíku možné přepravovat:

* radioaktivní látky

* výbušniny

* omamné a psychotropní látky

* žíravé a jedovaté látky

* tlakové nádoby * a další (více na stránkách České pošty)

Jestliže vaše zásilky směřují do Evropské unie, máte situaci se clem a DPH velmi jednoduchou – nic neplatíte. U balíčků cestujících dále je však třeba počítat s obojím.

U firemních zásilek se DPH platí vždy. Osvobozeny jsou od něj jen balíčky do ceny 22 EUR, dárek nebo soukromé zásilky mezi dvěma osobami. Výše cla se pak liší podle podmínek jednotlivých států. Doplácí se vždy, pokud hodnota obsahu procleného balíku přesáhne 150 EUR. Obvykle jde o přibližně 5 % z ceny, ale určitě nedoporučujeme na to spoléhat.

A na co ještě nezapomenout? Rozhodně na komerční fakturu. Jakákoli přeprava zásilek mimo EU se bez ní neobejde, a to i kdyby šlo o dárek nebo soukromou zásilku.

 

Na jakou přepravu vsadit?

Jestliže řešíte zasílání balíčků do zahraničí pravidelně, určitě se vyplatí spolehnout se na některou ze specializovaných firem, které se postarají o to, aby vše proběhlo maximálně hladce a rychle, včetně případného reklamačního řízení na celnici. Například společnost Balikdozahranici.cz nabízí hned dva typy doručení zásilek v režimu tzv. ode dveří ke dveřím: STANDARD a EXPRESS s možností doručení do 24 hodin. Zásilku můžete dodat osobně nebo si zvolit vyzvednutí kurýrem přímo u vás doma. V nabídce je také možnost individuálních podmínek při hromadném podání. podání.podání.zásilek. Stačí si jen domluvit přesně to, co vám bude nejlépe vyhovovat.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *