full screen background image

Držte krok s dobou

V dnešní době už nikoho nepřekvapí, když vidí na provoze či ve výrobě páskovací nebo balicí techniku, která zastane práci, jež ještě před několika lety náležela pouze lidem.

Pokrok nezastavíme a nemá cenu mu vzdorovat. Dnes téměř na každém větším i menším pracovišti, skladu i ve výrobě nalezneme nějakého pomocníka v podobě stroje, který usnadňuje a urychluje práci.

Stroj neznamená velkou investici

Pořídit si balicí, ovíjecí či páskovací stroj nemusí nutně znamenat velkou investici. S vývojem nových technologií ceny strojů zatím stále klesají, ještě před pár lety jsme mohli vidět balicí stroje jen ve velkých společnostech a automatické linky byly spíše vzácností. V dnešní době se provozy stále častěji automatizují, i menší podnikatelé si mohou balicí techniku dovolit.

Cena stroje se samozřejmě odvíjí od jeho schopností a výkonu. Za minimální náklady si můžete pořídit plně funkční, avšak repasované zařízení, které určitě ještě nějakou dobu dobře poslouží. Velkými pomocníky jsou jistě i ruční či poloautomatické stroje, které práci zefektivní a urychlí, k jejich provozu je však stále zapotřebí lidská obsluha. Dnešní trh samozřejmě nabízí i vysoce sofistikovaná zařízení, která po správné naprogramování pracují naprosto samostatně.

Investice do stroje jistě není špatnou volbou, vhodně zvolený stroj na sebe brzy vydělá a peníze se vám mnohonásobně vrátí.

Levná pracovní síla

Faktem zůstává, že práce stroje nebo dokonce strojů stále vychází levněji než lidská pracovní síla. Stroj vyžaduje sice vyšší počáteční investici a občasné revize, ovšem ve finále jsou náklady mnohem nižší než za zaměstnance.

Z mnoha stran můžeme slyšet, že stroje berou lidem práci. Ano, berou lidem práci, ale zároveň nás nutí k sebevzdělání a pokroku. Vždyť kde by lidstvo bylo, kdybychom stále nepostupovali dopředu a nesnažili si usnadňovat práci? Pravděpodobně bychom ještě používali pazourek a oheň rozdělávali pomocí kamenů.

Přestože mnoho strojů je v dnešní době plně automatických a v mnoha případech nahradili zaměstnance, někdo o ně musí pečovat, programovat, opravovat a čistit. Práce se tedy nikam nevytrácí, pouze se mění její náplň a vznikají nové pracovní příležitosti. A tím se dostáváme k tomu, že lidský článek je zatím stále nezastupitelnou součástí, je ovšem zapotřebí neustálého rozvíjení vlastních schopností a rozšiřování svých dovedností. Pokrok nezastavíme, ale můžeme s ním držet krok.

 

Ukázka automatických balicích linek

Kontakt:

PENTA-servis spol. s r.o.

Tel.: +420 466 009 009

e-mail: info@pentaservis.cz

web: www.pentaservis.cz
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *