full screen background image

Odvoz dřeva z těžko přístupných lesních míst

V oblasti lesnictví je jednou z nejčastěji prováděných činností kácení dřevin za účelem provzdušnění lesa nebo za účelem vysázení nového stromového porostu. V lesnictví je každá práce fyzicky náročná, a pokud se k tomu přidá ještě těžko přístupný terén, může být dokonce problematická. K usnadnění jednotlivých činností v současnosti je nabízena moderní technika. Mezi nejvíce problematické oblasti v oblasti lesnictví patří především odvoz pořezaného a očištěného dřeva z lesů. Na toto téma se nyní detailněji zaměříme.

 

Velké lesy s velkými cestami – žádný problém

Ideální variantou samozřejmě je, když kácení probíhá v dobře přístupném terénu a kmeny stromů se dají snadno připravit k lesní cestě. Ne vždy je ale celý postup takto jednoduchý. V některých případech prostě je zapotřebí kácení i v částech lesa, který je mnohem méně přístupný a žádné lesní cesty kolem. I v těchto případech odsud musí být dřevo odvezeno. Naštěstí i pro tyto případy lze pořídit odbornou techniku, která odvoz dřeva usnadní.

Řešením jsou vyvážečky dřeva

Vyvážečky dřeva slouží v lesnictví pro efektivní odvoz kmenů stromů z jakýchkoliv míst. Stačí jen přijet na místo kácení a využít techniku. V závislosti na dostupnosti daného terénu je samozřejmě možné vybírat mezi různými druhy vyvážeček, které se liší nosností i velikostí.

 

Základem vyvážečky za traktor

Pokud budou připravené kmeny stromů u lesních cest, kam se dá přijet traktorem, tak je ideálním řešením právě vyvážečka za traktor. Ty mohou mít mnohem větší konstrukci s vyšší nosností a možností převozu velkých klád. Všechny druhy za traktor disponují vlastní hydraulickou rukou, se kterou si můžete klády sami na vyvážeče nakládat. Není nutné do lesa jezdit s jednou technikou na naložení a s druhou na odvoz. Samozřejmostí je pevná ocelová konstrukce s ochranou proti vyjetí a vyklopení klád. Některé druhy je možné namístě vyrovnávat. Stačí přijet na místo, aktivovat hydraulické patky a vyvážečka se nastaví do rovné polohy, aby bylo nakládání pohodlné.

Vyvážečka-dřeva-FARMA-s-pohonem-kol-4WD

Pro hůře dostupné terény i vyvážečky za čtyřkolky

I pro odvoz z hůře dostupných terénů mohou být využity vyvážeče. Existují totiž i vyvážečky za čtyřkolky. Jejich konstrukce není tak velká, aby se lépe vešly do složitějšího terénu, ale jedná se o naprosto funkční a profesionální produkty. I zde nechybí modely s hydraulickou rukou, které usnadňují nakládání. Vybírat je možné ovšem i vyvážeče jednodušších konstrukcí, tedy bez hydraulické pomoci, jen pro převoz. Vše záleží na tom, jaký sortiment nabízí konkrétní prodejce. Jestliže máte zájem vidět v této oblasti komplexní nabídku strojů a lesní techniky, navštivte stránky Vyvážečka dřeva.cz. najdete zde desítky produktů v profesionální kvalitě a v různých variantách. Stačí si jen vybrat, který model bude pro vaše potřeby nejvíce vyhovující.

 

 

 
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *