full screen background image

Pavel Hromek radí, jak přežít hospodářskou krizi

Možná by se zdálo, že je toto téma zcela scestné, vždyť česká ekonomika prožívá tu nejlepší fázi. Ve skutečnosti ano, doopravdy je na vrcholu, jenže po něm přichází propad. „Je za pět minut dvanáct,“ říká sám Ing. Hromek ze společnosti MAR-EKON, nejvyšší čas zahájit přípravy a různá opatření. Jaké stanovisko by mělo zaujmout vedení firmy, aby krize podnik nezničila, ale posílila? Tímto tématem se zaobírá Pavel Hromek v podcastu s názvem Jak připravit firmu na období krize. Poslechněte si krátký rozhovor, který zodpoví vaše otázky a nasměruje vás na správnou cestu.

 

Přežije vaše firma krizi?

Zjistit včas, jestli vaše firma ustojí hospodářskou recesi, vám pomůže krizový audit. Jak probíhá a k čemu slouží? Tento vnitřní audit je zaměřen na tři základní pilíře každé společnosti – finanční, personální a výrobní. Během dvou měsíců bude váš podnik podroben hloubkové analýze. Zjistíte, kde je možné vytvořit finanční rezervy, jak snížit náklady a jestli je doporučeno firemní rozvoj financovat z cizích zdrojů. Společnost MAR-EKON provádí i zaměstnanecký audit. Po několika pohovorech a testech rozdělí vaše zaměstnance do tří skupin, lépe tak poznáte, kteří pracovníci jsou pro firmu skutečným přínosem. Provedená expertíza vám na výstupu poskytne až čtyři možné strategie, jak využít krizi ke svému prospěchu.

 

Staňte se dobrým leaderem

Krize přirozeně vyčistí trh a dá šanci uspět i malým firmám. Nedá se tedy jednoznačně říct, koho hospodářský cyklus ohrožuje nejvíc. Důležité je být připraven. Jak jsme již výše zmínili, čas na přípravu už běží. Aby vaše kroky byly účinné, musí být včas. Řízení firmy je o dlouhodobém plánování a nesmí si dovolit usnout na vavřínech v době vrcholu, jinak promarní čas, který ji bude stát existenci. Leadership je disciplína, v které můžete obstát i vy. Jak na to? Vzdělávejte se a sledujte FB MAR-EKON.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *