full screen background image

Počítače pro malé a středně velké firmy

Práci bez počítače si nedokáže představit žádná firma, a to ani, pokud se jedná o malou firmu. Počítač se stal nedílnou součástí pracovního procesu, poměrně značně zrychluje, usnadňuje a zefektivňuje práci. Jaké počítačové vybavení poskytuje kvalitní zázemí pro malé a středně velké firmy, zda se vyplatí stolní počítače nebo notebook, o tom jsou následující řádky.

V žádné části trhu s počítači není kladen tak velký důraz na cenu, jako v oblasti malých firem. Při výběru běžného uživatele hraje hlavní roli multimediální zaměření, u velkých firem pak, na dražší a výkonné vybavení, u malých firem, jde především o cenu.

Počítačová technika požaduje přijatelnou cenovou relaci a zároveň vyžaduje:

  • Spolehlivost a rychlost u pravidelně zadávaných úkolů.
  • Rychlé připojením k síti, možnost vytváření firemních sítí.
  • Životnost počítače, spojeno s kvalitními díly i zpracováním nových aplikací.
  • Důkladné bezpečnostní prvky online i offline.

Stolní počítače

V případě malých a středně velkých firem stojí za uváženou, zda se vyplatí stolní počítač nebo notebook. Stolní počítače stále mají svým majitelům co nabídnout. Stolní počítače jsou spolehlivé, odolné, nehrozí pád, nebo zničení jednotlivých komponentů, jako je tomu u notebooků. Největší výhodou stolních počítačů je možnost výměny dílů za novější a rychlejší. Počítač tak může zůstat plně funkční, rychlý a odpovídající novým trendům i několik let.

 

Repasované počítače

V případě malých nebo středně velkých firem je možnost ušetřit a přitom získat počítač, který je plně funkční a splňuje všechna požadovaná kritéria na dostatečně výkonná a spolehlivá pracovní zařízení. Nabízí se koupě repasovaných počítačů a notebooků.

Repasované počítače jsou odkupovány od velkých nadnárodních firem, které počítače kupují v dlouhodobém leasingu, a v poměrně krátké době cca 2 let starší stroje vyměňují za nové. K odkupu také může dojít, pokud dojde firmě leasing na počítače, ty se pak navracejí leasingové společnosti. Stroje jsou pak použité, ale nijak to neovlivňuje jejich funkčnost a cena pak výrazně klesá.

 

Firemní řešení Lenovo

Mezi značky, které se také zaměřují na počítače vhodných pro menší a středně velké firmy patří společnost Lenovo. Ta nabízí prostorově úsporné, kompaktní počítače s dostatečným výkonem, které perfektně zapadají do vybavení kanceláře.

Lenovo má ve svém portfoliu produktů řadou ThinkCentre a All-In-One, která obsahuje modely moderní, elegantní a úsporné. Vyznačují se jednoduchou funkčností a zlepšenou produktivitou. Řada ThinkCentre se díky vysokému výkonu procesoru Intel, modernímu designu a funkcemi, které zvyšují produktivitu, stane dokonalým pomocníkem firmy.

Na ochranu důležitých dat dokumentů jsou v modelech pevné disky s automatickým šifrováním. Možnost deaktivovat USB portů nebo ochrana BIOS a pevného disku za pomocí hesla.

 

Firemní řešení od Hewlett-Packard

Také společnost Hewlett-Packard se zaměřila na produkty usnadňující práci v malých firmách. Osobní počítače od HP se vyznačují všechny kladenými nároky a zároveň rozumnou cenou. Na výběr je ze stolních počítačů z řady HP ProDesk, EliteOne a ProOne, přes notebooky HP ProBook, až k malým síťovým serverům HP NetServer.

Zabudovaný modul Trusted Platform Module 1.2 (TPM) poskytuje šifrovací klíče založené na hardwaru, které vám pomohou zabezpečit data, e-mail a pověření uživatele. S nástrojem HP Support Assistant se dostanete přímo k potřebným aktualizacím a jejich správa vám tak nezabere tolik času. Záruku poté můžete rozšířit za pomoci služby HP Care Pack.

 

 

 

 

 
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *