full screen background image

Ponorné vibrátory Atlas Copco. Univerzální stroje, se kterými je radost pracovat

Jestliže stojíte před rozhodnutím koupě nových ponorných vibrátorů na hutnění betonu, pak jsou pro vás stroje švédské firmy Atlas Copco zajímavou variantou. Nabízí totiž obrovský komfort při práci, jedinečnou univerzálnost a řadu doplňkových funkcí, které šetří vaše fyzické síly i peněženku. Pojďme si je proto představit.

 

AME 600: malý, ale silný

Základním modelem portfolia Atlas Copco je malý vibrátor s označením AME 600. Oceníte na něm hlavně zmíněnou univerzálnost – řídící jednotku lze koupit samostatně nebo jako kompletní set s ohebnou hřídelí i vibrační hlavicí. Osadit řídící jednotku přitom můžete hlavicemi o průměrech 25, 35 i 45 mm a ohebnými hřídelemi o délkách 1, 2 a 3 metry. Výměna hřídele s vibrační hlavicí je pak díky rychlospojce jednoduchá a rychlá, takže ji můžete přímo na staveništi měnit dle potřeby.

stavebni-stroje.info

AME 600 se pyšní také velmi nízkými vibracemi v rukojeti, které dosahují hodnoty 2,5 m/s2. A protože řídící jednotka váží jen necelé 2 kg, manipulace s přístrojem vás příliš neunaví. Stroj si navíc můžete přehodit přes rameno.

Z funkcí oceníte např. ochranu proti přehřátí nebo pěnový filtr bránící pronikání prachu do motoru, které zvyšují životnost přístroje. Tento model je vhodný hlavně pro menší firmy a pro menší betonáže.

 

AME  1600: nejprodávanější

Model AME 1600 je nejprodávanějším vibrátorem značky Atlas Copco – a rozhodně to není dílem náhody. Tento výkonný přístroj můžete osadit vibračními hlavicemi o průměrech 29, 39, 49 i 59 mm a ohebnými hřídelemi o délkách 1-4 metry. Stejně jako u AME 600 platí, že můžete koupit celý set nebo jednotlivé komponenty zvlášť. Vibrátor se skvěle hodí pro menší a střední stavební firmy, jelikož pokrývá základní stavební potřeby při běžných betonážích.

Ačkoliv je AME 1600 robustnější a silnější než jeho menší bratříček, stále se s ním skvěle manipuluje. Řídící jednotka váží jen něco přes 6 kg a hodnoty vibrací dosahují skvělých 2,8 m/s2. Ani několikahodinová směna s přístrojem v ruce vás moc neznaví.

 

SMART: inteligentní stroje s vlastním frekvenčním měničem

V portfoliu Atlas Copco dále najdete inteligentní vibrátory s označením SMART. Jedná se o přístroje, u kterých je řídící jednotka přímo součástí vibrační hlavice. Tato jednotka je navíc vybavená vlastním frekvenčním měničem, který podle potřeby reguluje otáčky elektromotoru a zvyšuje tak jeho účinnost. S těmito vibrátory se dobře pracuje, mají minimální nároky na údržbu a skvělou účinnost. Zvládnou mnohem více práce než běžné strunové vibrátory.

V souvislosti s řadou SMART musíme zmínit také speciální přístroje s odpruženou pistolovou rukojetí, ve které hodnota vibrací dosahuje těžko uvěřitelných 0,6 m/s2.

stavebni-stroje.info

 

AX: pro nejnáročnější aplikace

Jestliže potřebujete zhutnit skutečně velkou porci betonu, pak jsou pro vás jako stvořené vibrační hlavice s označením AX (případně AXE ve verzi s odpruženou rukojetí). Ty mají průměr hlavice až 90 mm a používají se v kombinaci se statickým frekvenčním měničem. Tyto měniče dokáží obsloužit až 4 vibrační hlavice naráz, takže odpadá nutnost neustálé výměny nástroje.

A kdyby vám ani to nestačilo? Pak pro vás má Copco pneumatické hlavice řady AY, které mají průměr až 155 mm. K pohonu těchto strojů vám postačí běžný kompresor o provozním tlaku cca 7 barů – a v tu chvíli máte k dispozici levný, spolehlivý a velmi účinný způsob hutnění betonu.

Závěrem doporučujeme, abyste si stroje pořizovali jen u autorizovaných dodavatelů, kteří nabízí záruční i pozáruční servis, zaškolení personálu i rychlou dodávku náhradních dílů. U některých z nich si dokonce stroje můžete jen vypůjčit.

 

 
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *