full screen background image

Potrubní přeprava šetří čas i náklady

Jedním z největších problémů, a současně také výzvou, je pro firmy hledání způsobu, jak ušetřit náklady a zároveň zvýšit efektivitu výroby. S obojím pomůže potrubní přeprava.

Výrobci chtějí dělat svou práci lépe, rychleji, s menšími náklady, více bezpečně a automatizovaně a samozřejmě s co nejnižšími náklady. Přeprava potrubím je stále častěji vyhledávaná, protože dokáže zrychlit technologické procesy a zvýšit bezpečnost i spolehlivost celého systému. Už dávno se totiž potrubí nepoužívá jen k odesílání a přijímání pošty, jak si možná pamatujeme z exkurzí do muzea. V moderním pojetí je využitelná v mnoha oblastech a oborech, nabízí totiž velmi mnoho možností.

  • V mnoha provozech je potřeba rychle a spolehlivě odstranit výpary nebo prach. Potrubí umí odsát také olejovou mlhu, brusný prášek a další škodliviny, pomáhá tak vytvářet bezpečné místo s rychlým odvodem problémových výparů. Využití najde především v lakovnách, při svařování či broušení, v potravinářském a chemickém průmyslu.
  • Především v potravinářství, ale také ve farmacii a výrobních chemických závodech je nutné řešit přepravu sypkého zboží. Potrubí celý proces urychlí, dokáže přepravit větší objemy za kratší čas, než kdybyste vše vozili na paletách či v pytlích, navíc je bezpečná a spolehlivá. Koření, granule, mouka, obilí, chemické látky, vše můžete potrubím z jednoho konce výrobní haly dostat na ten druhý za zlomek času než běžnou přepravou.
  • Ekologii podporuje nízkotlaká přeprav, a díky potrubí snadno vytřídíte suroviny určené pro recyklaci, jako je papír, plast, sklo, ale třeba i elektronika, dřevěné piliny, dřevo nebo

Potrubí si nejčastěji spojíme s přepravou pošty, vody nebo plynu, má však mnohem širší využití v mnoha odvětvích průmyslu. Potrubní systémy pomohou zefektivnit výrobu a snížit náklady i časovou náročnost.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *