full screen background image

Pravidla úklidu obchodních a firemních prostor

Nejen v době pandemie koronaviru Covid-19 je nutné dbát na řádný úklid obchodních a firemních prostor, komerčních parkovišť a logistických center. Pravidelným úklidem se zajistí nejen čistota, kterou ocení zaměstnanci, obchodní partneři i zákazníci, ale také se zamezí šíření mikrobů, bakterií a virů. V poslední době je nejvíce diskutovaný koronavir, ale na čistotu a hygienu by se mělo dbát i v časech sezónní chřipky a jiných respiračních onemocnění. Jak takový úklid zajistit?

 

Sestavte hygienický plán

Pravidelný úklid komerčních prostor by se měl řídit přesně danými pravidly stanovenými v hygienickém plánu. To je dokument, který obsahuje soubor pokynů a pravidel pro úklid požadovaných prostor. Před jeho sestavením je nutné zmapovat prostory a nastavit různé druhy čištění pro odlišné místnosti nebo typy povrchů. Pro zjednodušení je dobré pro uklízečky plán doplnit o obrázky a fotodokumentaci jednotlivých prostor a hlavně postupů.

 

Dbejte na dodržování pravidel úklidu

Perfektní čistotu a hygienu jednotlivých prostor lze zajistit pouze při dodržování stanovených pravidel úklidu v hygienickém plánu. Právě v něm je zakotveno kde se použijí jaké čistící nebo dezinfekční prostředky, jakým způsobem, zda strojově nebo mechanicky a za pomoci čeho a také jak často se bude úklid provádět. Konkrétně se tedy z hygienického plánu každý dozví, jak bude probíhat např. čištění průmyslových podlah nebo úklid toalet, protože pro každý prostor je nutné stanovit vlastní pravidla a časový harmonogram.

 

Pozvěte si odborníky

Hygienickým úklidovým plánem cesta k čistotě a hygieně nekončí, ba naopak teprve začíná. Je totiž nutné mít kvalitní zaměstnance, kteří budou k čistotě a hygieně přistupovat zodpovědně a dbát na vysokou kvalitu odvedené práce. V opačném případě je vhodnější si zajistit kvalifikovanou úklidovou firmu, která nebude mít s dodržením hygienického plánu potíže, navíc zajistí i veškerý ostatní servis, např. doplnění toaletního papíru na WC nebo mycích prostředků do firemní kuchyňky.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *