full screen background image

Přesná lokalizace problému v izolaci? Chytrá novinka vám pomůže

Ne vždy lze problém v izolaci sítě odhalit tak snadno, jak by se na první pohled mohlo zdát. A jak zabránit časovým prodlevám v podobě nuceného vypnutí celé soustavy, aniž by to jakkoliv ovlivnilo bezpečnost celého systému?

Nová generace hlídače izolace se od svých předchůdců v několika zásadních bodech liší. Asi nejdůležitější bude pro všechny zúčastněné strany fakt, že odhalení poruchy izolace nemusí nutně znamenat okamžité odstavení všech systémů, a s tím související ztráty na zisku.

 

Víc, než jen pouhá detekce

Závady v izolaci IT sítí mohou být skutečně nebezpečné, pokud ovšem nevsadíte na ty s trvalou kontrolou izolačního odporu. Inovativní řada přístrojů pro sledování stavu izolace iso685 od společnosti BENDER si totiž s počátečními obtížemi snadno poradí.

Vyhledávání poruchy izolace je prováděna automaticky během provozu, nemusíte se tedy spoléhat na (ne)dochvilnost zodpovědných techniků. Jakmile je problém vyhodnocovací jednotkouzaznamenán, dojde k vyslání výstražného hlášení a zároveň k uzavření měřicího obvodu přes místo poruchy za pomoci superponovaného měřicího signálu a vnitřní obvod generátoru.

Není tedy třeba okamžitě přistupovat k odstranění problému, místo toho si můžete naplánovat odstávku celého sytému na dobu, která vám bude vyhovovat nejlépe, a tím snížit možná rizika pro odpojení napájecí sítě na minimum.

Vylepšené modely pak navíc poskytují i možnost vzdáleného přístupu přes počítač, smartphone nebo tablet, a to včetně praktické vizualizace naměřených parametrů. Spojení vyhledávací a lokalizační jednotky značky BENDER pak nalezne uplatnění ve všech AC, DC i 3AC sítích hlavních i řídicích obvodů jakýchkoliv průmyslových instalací. Pro více informací se obraťte na profesionály z oboru, pracovníky GHV Trading, spol. s.r.o.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *