full screen background image

Proč vaše webová stránka potřebuje blog?

Ať se zeptáte jakéhokoli markeťáka, odpověď bude vždy stejná. Bez blogu to nepůjde. Doporučí vám ho každý. Pokud ho na webové stránce stále nemáte, je načase ho založit. Blog může obsahovat videa, obrázky, články, které budou napsány jedním nebo více autory. Máte nespočet možností, ze kterých si můžete vybrat tu nejlepší.

 

Poskytnete zákazníkům přidanou hodnotu

Každý zákazník ocení, pokud mu poskytnete informace navíc. Chce vědět, jak se o produkt, který si u vás koupil, starat, jaké alternativní využití produkt má, jaké jsou jeho výhody a co může očekávat za nevýhody. A vy mu to vše můžete prostřednictvím blogu dát – službu a podporu zcela jiného rozměru.

 

Blog ovlivní vaše SEO

Je to opravdu tak. SEO stránek se často dramaticky mění, pokud začnete s blogováním a přispíváním článků s kvalitním obsahem. Každý článek musí obsahovat klíčová slova, která jsou přímo navázána na webovou stránku. Navíc, jelikož blogové články často zahrnují hodnotné a kvalitně zpracované informace, poskytnete návštěvníkům stránky přidanou hodnotu.

 

Možnost proměnit návštěvníka v zákazníka

Díky článkům bude vaši stránku navštěvovat více lidí. Vaším úkolem je přesvědčit je, že nabízený produkt nebo službu potřebují. Každý nový příspěvek na blogu přitáhne nové návštěvníky či nabídne stálým zákazníkům potřebné informace.

 

Stanete se autoritou v oboru

Pamatujte, nikdy není na škodu, představit se jako značka, která ví, o čem mluví. Lidé mají tendenci kupovat produkty a služby od těch společností, kterým věří. A věřit začnou těm společnostem, které rozumějí tomu, co prodávají. Příspěvky a články tedy nejen poskytnou zákazníkům informace, které hledali, ale také se zapíšete do jejich podvědomí jako sebevědomá značka.

 

Zvyšte své úsilí v oblasti sociálních médií

Obsah blogu je jednoznačně vhodné využít pro marketing na sociálních sítích. Při vytváření originálního obsahu, který je nejen hodnotný, ale také zajímavý a zábavný, vás bude publikum milovat. Výhodou je také, že odkaz, který povede na váš blog, je skvělým způsobem, jak zvýšit návštěvnost webových stránek.

Na blog můžete přidat i tlačítka sociálního sdílení, aby návštěvníci mohli snadno sdílet váš obsah, díky čemuž se váš obsah bude šířit.

Tak co na to říkáte? Začnete pracovat na své obsahové strategii? V případě, že přemýšlíte, jak dál, nebojte se oslovit marketingovou agenturu, která se postará o váš obsah.


TAG


Jeden komentář u “Proč vaše webová stránka potřebuje blog?

  1. Vašek92 napsal:

    Tak blog je dobrý hlavně propojit se stránkami, a do blogu se dají psát i různé zajímavosti které můžou odkazovat na vaše weby a ještě k tomu když je na blogu poutavý příběh a obsah. Takže myslím že ideální pro takový https://seo-boosters.com/ SEO marketing a samozřejmě i pro vaše podnikání. A když má blog dobrou návštěvnost a je propojený s vaším webem tak i vaše weby budou mít dobrou návštěvnost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *