full screen background image

Proč zateplit i půdu, která se nevyužívá?

Letošní zima byla v porovnávání s minulými roky podstatně mírnější. Možná jste i přesto zaznamenali unikání tepla při vytápění. Teplo, které z interiéru uniká pro něj není nijak prospěšné a přesto ho musíte zaplatit. Rychlý únik tepla znamená zbytečné výdaje za vytápění. Velké množství tepla ze starších rodinných domů uniká právě do prostor nevyužívané půdy. Tento jev je přirozený, protože teplý vzduch automaticky stoupá vzhůru. Účinným zateplením půd se dá těmto tepelným ztrátám zabránit a udržet teplo tam, kde je potřeba.

 

Zateplovat se pomocí více technologií

Pokud se pro zateplení půdy rozhodnete, můžete volit mezi mnoha odlišnými materiály i způsoby jejich aplikace. Všechny metody zateplení mají své pro i proti. Půdy můžete zateplit pomocí polystyrenu i pomocí minerálních vat. I technologie zateplení mohou být odlišné. Materiály mohou mít podobu desek, rolí a nebo se může jednat o technologii foukané izolace.

 

Co je účinnější  

Jak již bylo řečeno, každá z variant a technologií zateplení má své kladné i záporné stránky. Deskové materiály a materiály v rolích mají velmi podobné vlastnosti. Záleží na síle samotného izolačního materiálu. Desky se skládají vedle sebe na plochu půdy. Zateplení podlahy na půdě se provádí stejným způsobem i materiálem v rolích. Při tomto způsobu zateplení vzniká ovšem větší pravděpodobnost chyb a nedostatků při zateplení. Především se jedná o nekvalitní spojení materiálu a problémy v rizikových místech (např. kolem komína). Při nesprávné aplikaci mohou vzniknout tepelné mosty, kterými by teplo mohlo zase unikat. Celý proces zateplení by tak neplnil svůj účel naplno. A co foukaná izolace?

 

Výsledkem je souvislá vrstva materiálu

Při zateplení pomocí foukané izolace pro zateplení půd je materiál na půdu aplikován pomocí aplikační hadice. Hadice doslova fouká materiál, který se usadí na podlaze půdy, kde vytvoří souvislou izolační vrstvu i v rizikových místech. Důležitá e samotná kvalita materiálu. Mezi materiály foukané izolace s nejvyšší kvalitou se řadí foukaná izolace Magmarelax. Jedná se o izolaci, na kterou se specializuje společnost IP Izolace Polná, dlouholetý specialista v oboru foukaných minerálních izolací.

 

Kompletní informace najdete na www.ippolna.cz.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *