full screen background image

Průmyslové chlazení a klimatizace od společnosti Sultrade

Průmyslové chlazení můžeme chápat jako chladicí technologie ochlazování kapalin pro aplikace v průmyslu, především ve strojírenském, chemickém nebo potravinářském. Další možností průmyslového chlazení je speciální vzduchotechnika a klimatizace.

Průmyslové chlazení od naší společnosti můžeme rozdělit na atmosférické chlazení, kompresorové chladící jednotky, přímé chlazení vzduchem, kompletní chladící jednotky, jeřábové klimatizační jednotky a úsporné chladící technologie. V oblasti průmyslového chlazení spolupracujeme především s německou společností AXIMA Refrigeration.

 

Atmosférické chlazení

Pokud se podíváme podrobněji na atmosférické chlazení, tak zde se jedná především o chlazení prostřednictvím chladících věží a hybridních chladičů. Chladící věže se instalují zpravidla do tepelných elektráren, případně do jiných průmyslových objektů jako jsou chemičky či rafinérie. Jejich úkolem je ochlazování použité chladící kapaliny na nízké teploty, obvykle 26-23 °C.

Existují dva základní typy chladících věží – otevřené a uzavření chladící věže.

 

Otevřené chladící věže

Otevřené chladící věže fungují na principu rozstřikování chladící vody v horní části věže a následném stékání této vody do vany, kde proti stékající vodě proudí vzduch, který zajistí ochlazení chladící vody na požadovanou teplotu.

V nabídce máme otevřené chladící věže EWK, které představují základní řadu určenou pro malé a střední chladící výkony. V naprosté většině jsou dodávány se spodní sběrnou vanou. Na tyto chladící věže navazuje řada Modupol® EWK, EWK-D(A) a EWB-E. Ty jsou určeny pro chlazení velkých výkonů.

 

Uzavřené chladící věže

Stejně jako u otevřených chladících věží je základním poznávacím rysem chladicích věží masivní sklolaminátový plášť , kterým je chladící věž vybavena. Plášť zajišťuje dlouhou životnost chladící věže při minimálních nárocích na údržbu.

Uzavřené chladící věže se vyrábějí s trubkovým výměníkem a nedochází u nich ke styku chladící vody s okolní atmosférou. Hlavní výhodou uzavřených chladících věží, že znemožňují průnik slunečních paprsků do jímky a tím nezanedbatelně přispívají k omezení růstu řas ve sběrné vaně chladící věže.

 

Hybridní chladiče a hybridní kondenzátory

Hlavní výhodou hybridního chladiče je možnost odparného i suchého chlazení zároveň. To znamená, že umožňuje dosažení nízkých teplot chlazeného media v teplém období při minimální spotřebě vody a elektrické energie, tedy při minimálních provozních nákladech. Princip funkce hybridního kondenzátoru je podobný. Jediný rozdíl je v tom, že dochází ke kondenzaci plynu přiváděného do chladiče.

Nevíte si rady s výběrem průmyslového chlazení? Neváhejte nás kontaktovat. Na našem trhu působíme už od roku 1978 jako zastoupení švýcarské společnosti SULZE a od roku 2000, kdy po restrukturalizaci vznikla firma SULTRADE Praha s.r.o.

 

 

 
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *