full screen background image

Revize jeřábů se provádí v pravidelných intervalech. Nezapomeňte na ni jeřáb připravit!

Patří k vašim pracovním povinnostem zajištění řádné péče o vozidla a pracovní stroje? Nebo přímo vlastníte firmu, která při výkonu své činnosti využívá jeřáby? Pak byste rozhodně neměli zapomínat na pravidelné revize jeřábů.

 

Jeřáby mají být v dobré kondici. Dopřejte jim kvalitní servis

Jeřáby vykonávají opravdu těžkou práci. Manipulace s těžkými břemeny je náročná pro konstrukci stroje i samotný materiál. Jeřábům je tedy nutné postarat se o pravidelný servis. K odhalení případných závad tak dojde včas a jeřáby budou opět v dobré kondici, prodlouží se jejich životnost a zvýší se bezpečnost práce. Provozovatelé některých vysokozdvižných zařízení navíc musí zajistit jejich revize a inspekce.

 

Revize jeřábů odhalí jejich technický stav

Provádění pravidelné revize jeřábů má zajistit jejich dobrý technický stav a tím napomoci zajištění bezpečnosti práce. Posuzuje se při ní například bezpečnost konstrukce, jeřábová dráha, funkčnost a celková provozní způsobilost. Součástí revizní zkoušky bývá prohlídka, funkční zkouška, test se zatížením a ověřovací zkouška.

 

Inspekce jeřábů se provádí v pravidelných intervalech i při mimořádných událostech

Inspekce jeřábů se provádí na různých úrovních. První z nich je každodenní kontrola jeřábníkem, další je běžná inspekce. Obě se zapisují do deníku jeřábu. Periodická inspekce je důkladnější, je nutné vypracovat o ní písemnou zprávu, která se archivuje s dokumentací jeřábu. Podcení-li se periodická inspekce, případně jedná-li se o opětovné uvedení jeřábu do provozu, je třeba provedení velké inspekce. A dojde-li k nehodě či jiné mimořádné události, je nutná další inspekce.

 

Kdo zajišťuje revize a inspekce jeřábů?

Nejen revize a inspekce jeřábů, ale také pravidelný servis poskytují jeřáby Plzeň. J.O.K. Servis se navíc stará nejen o jeřáby, ale také další zdvižná zařízení. Kompletní informace o poskytovaných službách najdete na www.jokservis.cz.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *