full screen background image

Skládací dveře – ideální volba do menších bytů, kde je potřeba šetřit místo!

Bydlíte v bytě s menšími místnostmi a jste rádi za každý metr volného místa navíc? Každý nemůže bydlet v paláci s ohromnými otevřenými plochami a velkými místnostmi. Ovšem i malé bydlení se dá zařídit v naprosto komfortním a elegantním stylu. Stačí jen vědět pár dobrých rad a tipů, jak na to! My se dnes zaměříme na dveře. Do malých bytů jsou z hlediska úspory místa nejlepší volbou skládací dveře.

 

Skládací dveře versus otočné dveře

Otočné dveře (klasické dveře zavěšené a otevírané na pantech) jsou nečastější volbou do českých domácností. Do malých interiérů jsou ale tou nejhorší možnou volbou. Připravují totiž každou místnost o mnoho místa. Prostor pohybu dveří nemůže být nikterak využitý, musí zůstat stále volný. Skládací dveře se pohybují jen v prostoru zárubně. Nikam nevstupují a šetří místo. Můžete tak využít celou lochu místnosti. Navíc u skládacích dveří nehrozí přiskřípnutí prstů nebo zabouchnutí průvanem.

 

Skládací dveře versus posuvné dveře

Velkým hitem posledních let jsou dveře posuvné. Existují 2 základní druhy – posuvné dveře po stěně a do stěny. U posuvných dveří po stěně je zapotřebí jen instalovat nad dveře lištu, ve které se budou dveře pohybovat. Musíte myslet na to, že aby se dveře otevřely dokořán, musí být vedle otvoru dostatek místa na celé dveře. Pokud jsou dveře u rohu místnosti, může to být problém. Posuvné dveře do stěny se zasouvají do stavebního pouzdra, které je ukryté ve zdivu. Samotné stavební pouzdro je investicí několika tisíc korun a jeho instalace je složitou stavební prací. Skládací interiérové dveře nepotřebují žádné speciální vybavení ani složitou instalaci. Do malých interiérů jsou nejlepší volbou. U specializovaných prodejců jsou navíc nabízeny v mnoha různých variantách designů, barev a matriálů. Specializovaným prodejcem je například Mand.cz.


TAG


Jeden komentář u “Skládací dveře – ideální volba do menších bytů, kde je potřeba šetřit místo!

  1. Dobrý den, prosím Vás o cenovou nabídku na skládací dveře (80 cm) s montáží v Českých Budějovicích.
    Děkuji

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *