full screen background image

Skládací paletový kontejner šetří finance firmám a je šetrný k přírodě

Velké plastové kontejnery nejenže nahradily starší těžké kontejnery z kovů, nebo ty nepraktické ze dřeva. Moderní kontejnery s vysokou nosností jsou dnes dokonce skládací, což snižuje náklady při skladování vyprázdněných kontejnerů i při jejich zpětné přepravě. Lze je též stohovat, opravit a recyklovat.

 

Ideální moderní kontejnery se vyrábí z recyklovaného plastu

Firma Schoeller Allibert vyrábí skládací paletový kontejner v mnoha variacích. Tito pomocníci, důležití pro skladování i logistiku, bývají známí též pod označením kontejnery FLC.

Název paletový kontejner naznačuje, že jde o kontejner opatřen spodní paletovou částí, která usnadňuje manipulaci pomocí techniky, ale rovněž umožňuje velice úsporné, přesné a bezpečné stohování. Jelikož jde o skládací kontejnery, dochází k úsporám místa ve chvíli, kdy se kontejner vyprázdní a čeká na své další použití. Případně je efektivní jeho přeprava, protože ve složeném stavu zabírá minimum místa ve srovnání s kontejnerem vztyčeným.

 

Paletový skládací plastový kontejner je moderní verzí tradičního gitterboxu

Plastový kontejner Magnum Optimum, s nosností až 750 kg, vytlačuje velice používaný kovový kontejner Gitterbox. Logistika se neustále vyvíjí a skokovou změnu znamenají právě propracované skládací plastové FLC kontejnery. Firma Schoeller Allibert neustále sleduje změny v potřebách firem a na jejich požadavky obratem reaguje. Díky tomu je více než jen prodejcem plastových kontejnerů, přepravek a palet, ale rovněž partnerem firem při jejich inovacích, snižování nákladů, i snaze podílet se na trvale udržitelném rozvoji.

Kontejner Magnum Optimum® 1280 lze stohovat. Po vyprázdnění u něj můžete složit boční stěny, díky čemuž se při zpětném transportu šetří drahocenné místo. Rozdíl ve výšce je skutečně nepřehlédnutelný. Zatímco v nesloženém stavu má 1200×800×958 mm, po složení 1200×800×295 mm. Při stohování je výška dokonce pouhých 265 mm. A teď otázka jako z dětských hádanek: Kolik kusů kontejnerů Magnum Optimum® 1280 se vejde na návěs kamionu? Správná odpověď zní: 363 ks.

Skládací plastové kontejnery jsou velice lehké, nenavyšují nadměrně hmotnost nákladů, a hodí se proto i pro lodní přepravu. Pro bezpečnost nákladu se dají též zajistit plombami.

 

Takřka věčné kontejnery

Skládací paletové kontejnery FLC od Schoeller Allibert jsou velice odolné. I když se na nich něco rozbije či pokazí, rozhodně to neznamená konec jejich života. FLC se skládá z mnoha částí, které lze vyměnit za nové. Firma má k dispozici náhradní díly a vyměnit si části kontejneru zvládnete hravě i svépomocí.

Když se skládací kontejnery nakonec přece jen ocitnou na konci své životní cesty, ani zde nemusíte mít výčitky svědomí. Vyrábí se sice z plastu, avšak již z recyklovaného, a dají se opět kompletně recyklovat. Považují se proto za eco-friendly produkty pro průmysl a logistiku se smyslem pro trvale udržitelný život.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *