full screen background image

Skutečně jsou utěsněné domy dobré pro naše zdraví?

V současné době povážel neustále rostou náklady na vytápění. Ovšem lidé chtějí a musí bydlet v teple, takže se snaží ušetřit tak, že mění okna za nová – izolační. Toto chování má za následek utěsňování budov a také výrazné změny ve vzduchu v obytných prostorách – zvyšuje se hlavně obsah nezdravých látek. V domech strávíme až 90% svého života a zhoršená kvalita vzduchu se s jistotou projeví na našem zdraví…Jak proti tomu bojovat?

Uvědomte si, co dýcháte!

Čerstvý vzduch obsahuje celou řadu různých plynů. Mezi nejpotřebnější patří dusík (78 %), kyslík (21%) a Argon (0,9 %). Čerstvý vzduch ale obsahuje i malé množství oxidu uhličitého (cca. 0,04 %). Problém je v tom, že i lidské tělo produkuje CO2 a to ve značném množství. Platí, že pokud je člověk v uzavřené místnosti, koncentrace CO2 rychle stoupá a může vlivem toho dojít k tomu, že trpíme únavou, ztrátou koncentrace nebo i bolestmi hlavy.

 

Norma překročena velmi výrazně

Zákonná předepisuje nejvyšší možnou koncentraci CO2 v pobytových místnostech jako 1500 ppm. Při výzkumech se ale ukázalo, že v budovách, kancelářích, bytech i školních třídách je tato hodnota mnohem vyšší – naměřeny byly i hodnoty přesahující 2500 ppm.

 

Řešení díky americkým vědcům

Na efektivní řešení přišli vědci v Americe, kteří vyvinuli speciální přístroj na měření vzduchu, který nazvali CO2 skener, přístroj na měření oxidu uhličitého. Pozitivní výsledky se dostalili téměř okamžitě. Přístroj se začal montovat do úřadů, školek i soukromých firem. Lidé méně bolela hlava, lépe se soustředili, zlepšila se také kvalita spánku. Ve firmách a úřadech dokonce klesla spotřeba kávy.

Skvělé je, že tyto přístroje jsou již dostupné pod názvem WELLNESSAIR i u nás a nepředstavují větší investici.

 

Více na www.wellnessair.cz nebo na telefonu 567 225 419.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *