full screen background image

Světlo i stín si můžete řídit sami

Prosluněné dny má většina lidí ráda, ale přeci jen existují situace, kdy potřebujeme v místnosti stín a přímé světlo není žádoucí. Pak přichází ke slovu rolety a žaluzie, které nám se zastíněním pomohou.

Sluneční paprsky na nás působí velmi pozitivně, zlepšují nám náladu, dobíjí energii a také osvětlují místnosti, ve kterých se pohybujeme a trávíme svůj čas. V kancelářích i výrobnách je přirozené světlo nenahraditelné a doma se snažíme mít světla co nejvíce. Slunce tak většinou vnímáme pozitivně, ale v některých případech nám může způsobovat problémy, když se nám odráží v televizní obrazovce nebo monitoru počítače a není tak možné pracovat. Často ale potřebujeme přes den tmu, třeba při práci na směny a pak je kvalitní zastínění opravdu potřebné. Proto jsou velkým pomocníkem venkovní žaluzie, které nám umožní mít stín tam, kde ho potřebujeme a navíc nám dopřejí v noci perfektní tmu na odpočinek a spánek, aniž by nás rušilo pouliční osvětlení nebo projíždějící auta. Jsou umístěné zvenku oken, takže v interiéru nijak neruší a naopak exteriéru domu dodávají perfektní vzhled. Umožňují naklánění jednotlivých lamel a tím regulaci světla uvnitř. V létě navíc udrží v domě příjemné klima, odráží sluneční paprsky a zabraňují přehřívání místností. Na výběr je mnoho barev a tak není problém sladit žaluzie s fasádou nebo jinými prvky domu a dosáhnout tak perfektního vzhledu.

Pokud hledáte možnost, jak mít stín a zároveň světlo a vidět ven, jsou řešením screenové rolety. Textilní materiál, který je tkaný hrubě nebo je dírkovaný umožní zastínění interiéru, ale zároveň zachová prosvětlení a viditelnost ven. Ven, nikoli dovnitř, tedy vy vidíte, co se za okny děje, ale lidé zvenku nevidí, co děláte vy uvnitř. Dříve byly screenové rolety vidět především u staveb s velkými prosklenými plochami, jako jsou autosalóny nebo administrativní budovy. Pro své vlastnosti si je ale oblíbili i lidé v soukromých objektech a rodinných domech.

Světlo a stín nás provází celý soukromý i pracovní život a i když slunce milujeme, občas potřebujeme přítmí. Žaluzie a rolety nám je dopřávají kdykoli chceme.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *