full screen background image

Uťapkaná okna od dětí. Čištění oken, výškové mytí fasád Praha 9

Milí čtenáři, jsem ředitelka Mateřské školy v Praze a ráda bych se s vámi podělila o problém, se kterým se možná potýkáte i vy. Třeba vám ho pomohu vyřešit. Naše školka je poměrně velká, pěkně opravená a s docela početnými třídami. Abych řekla pravdu, mají se naše paní učitelky, co ohánět. Součástí školky je velká zahrada, kde s dětmi trávíme každou možnou chvilku. Na zahradu lze jít z každé naší třídy nebo minimálně všechno na zahradě je možné ze třídy pozorovat, protože máme velká skleněná okna směřující přímo tam.

Pro děti je to fajn a cítí se tak stále venku, nezavření v jedné místnosti. Ovšem úklid a každodenní leštění skleněných oken ve všech třídách už tak skvělé není. Však znáte malé děti, jací jsou to šibalové a jak dokážou sklo uťapkat. Tak jsme s paní uklízečkou řešili, jak by se dalo dopomoct lepší údržbě skel. Já na ten internet moc nejsem a to, co zjistím, si chci vždy ověřit i v praxi.

Zvolila jsem tedy nejprve cestu – poptat se známých. Ovšem nenarazila jsem na moc na nikoho, kdo by něco podobného řešil, takže jsem si musela poradit sama. Našla jsem si na internetu alespoň kontakty na nějaké firmy, které se zaměřují na umývání oken, údržbu skelných ploch a podobně. Obvolala jsem více firem, poptala jsem se na možnosti údržby uťapkaných skel po malých dětech, jak se dají okna udržovat.

Bylo mi řečeno, že nejlepší je okna kvalitně umýt a pak použít impregnaci, pak se prý okna mnohem lépe udržují. Mezi společnostmi, které jsem oslovila, se objevila také firma A SERVIS LIPKA s.r.o., čištění oken, výškové mytí fasád Praha 9, která má svou pobočku a pracovníky také v Praze. Víte, nejsme výdělečná firma, ale financuje nás stát, tak jsme hledali společnost, která nám může nabídnout nejen výborné služby, ale také přívětivé ceny.

Paní z firmy A SERVIS mi všechno vysvětlila, představila ochotně možnosti, tak jsem se po dlouhém uvažování rozhodla pro ně. Přijeli k nám okna umýt a naimpregnovat. Domluvili jsme se předem a já zůstala v práci déle, abych si vše pohlídala. Okna nám opravdu A SERVIS umyl, impregnaci jsem jen tak od oka posoudit nemohla.

Ale po týdnu za mnou paní uklízečka dorazila pochválit firmu A SERVIS, že sice neví, jak to dělají, ale výsledek stojí za to. Pokud řešíte podobný problém jako já, nejenom ve školce, ale třeba i doma, určitě si impregnaci pořiďte.

Hloubkové strojní čištění, tepování koberců, čalounění Praha 9

A SERVIS LIPKA, s.r.o., čištění, tepování koberců, čalounění Praha 9, Vám nabízí jeden z nejspolehlivějších druhů precizního čištění koberců, které momentálně na trhu existuje – strojová metoda čištění koberců. Realizují zakázky precizního vyčištění koberce mnoha svým zákazníkům – v nemocnicích, školách, úřadech, firmách, institucích, kancelářích, ale také v domech, bytech, rezidencích aj.

24644771 - texture of a purple carpet

Při čištění koberců strojovou metodou je použita kvalitní čistící chemie HDC Ultra, která je zároveň velmi dezinfekční a navazuje na sebe nečistoty ze struktury kobercových vláken. Po pár minutách působení kartáčují chemii napovrch kotoučovým strojem, který má 16 cm dlouhé štětinové vlákna a tak je nepřekvapí ani zatvrdlé nečistoty, které díky měkkosti štětin mohou důkladněji drhnout, aniž by poškodili vlákno a strukturu koberce.

Vykartáčované nečistoty kotoučovým strojem následně odsají pomoci vysoce výkonného vysavače Maxiclean a tak zbaví koberec také zbytkové vlhkosti. Ovšem je nutné nechat koberec ještě několik hodin zcela mimo provoz, aby důkladně doschnul a nezanášely se do něj nové nečistoty.

Odstranění nečistot silným čištěním z koberce zajišťují pouze strojovou metodou, která u naší společnosti stojí 27,-/m2. Existují i levné metody – parní a extrakční, ale u těchto metod není jistota důkladného vyčištění koberce a může zanechat fleky a mapy, které je potom obtížné odstranit.

 


TAG


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *