full screen background image

Víte, jaké jsou nejčastější poruchy palivového čerpadla?

Velice důležitým komponentem spalovacího motoru je vstřikovací palivové čerpadlo. V podstatě se jedná o poměrně drahou součástku, bez které však motor zkrátka nedokáže fungovat. Palivové čerpadlo totiž dostává palivo z nádrže do spalovacích komor motoru. V následujících řádcích vám prozradíme, jak předcházet poruchám. Správným chováním prodloužíte životnost palivového čerpadla, nakonec může přežít i samotný motor.

Současný trh nabízí palivové čerpadlo ve dvou variantách – umístěné v nádrži a umístěné na bloku motoru.

 

Poruchy palivového čerpadla

I nízkotlakové palivové čerpadlo se může porouchat. Závad existuje hned celá řada, některé jsou méně časté, jiné naopak více. Příčin, proč dochází k poruchám, je spousta, přičemž za to může znečištění palivové soustavy rzí a nečistotami. Stejně tak se o vadu může postarat sediment z nádrže a palivového filtru.

Dalšími důvody, proč čerpadlo nemusí fungovat tak, jak má, jsou závada ventilu dávky paliva, poškozený snímač otáček čerpadla, špatné těleso čerpadla či rozdělovací hlavy a podobně. Profesionální automechanik však příčinu vždy najde a snaží se ji odstranit, ovšem v některých případech se nevyhnete výměně celého palivového čerpadla.

 

Jak poznáte poruchu palivového čerpadla?

V okamžiku, kdy přestane čerpadlo fungovat, se objeví problémy s motorem. Buď je úplně nefunkční, a tím pádem nejde ani nastartovat, nebo motor zhasíná. Prvotní známky jsou znát i tak, že se sníží komfort jízdy, například dochází ke škubání při akceleraci.

Jestliže chcete potížím s čerpadlem předcházet, dbejte na to, abyste neměli prázdnou palivovou nádrž, udržujte palivový systém v čistotě, tankujte kvalitní palivo a pravidelně kontrolujte i palivový filtr. Jakmile je zanesený, vyměňte ho za nový. Investice se určitě vyplatí. Náhradní díly jako regulátor tlaku paliva, palivové čerpadlo a další najdete v e-shopu Race-shop.sk.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *