full screen background image

Vymalovat kancelář není jen tak. Jakou barevnou kombinaci zvolit?

Máte pocit, že prostředí vaší kanceláře je příliš fádní a nezajímavé? Tak udělejte krok ke změně. Vašim cílem by mělo být navození té správné atmosféry. V kanceláři se musíte cítit dobře vy, vaši kolegové, klienti i obchodní partneři. Nepodceňujte psychologii barev – není tajemstvím, že použité tóny výrazně ovlivňují výkonnost a náladu. Přečtěte si, jaké konkrétní tipy doporučují malíři z řemeslnického cechu EKOMPLEX.

Zatímco v případě malování bytů hraje roli subjektivní dojem, v kanceláři se raději řiďte osvědčenými radami. K prověřeným barvám patří bílá, zelená a světle modrá.

Představte si, že přijdete do advokátní kanceláře, ve které převládají agresivní barvy. Pravděpodobně u vás nenavodí pocit bezpečí a jistoty jako bledě modré odstíny. V kanceláři potravinářské firmy zase nejsou na škodu světlé a svěží barvy.

cesky-prumysl-cz_ekomplex_01

Malíři Karlovy Vary obecně nedoporučují příliš tmavé tóny. Upozorňují však také na to, že čistě bílá navozuje pocit sterility. Nechcete-li se v kanceláři cítit jako v nemocnici, doplňte ji vhodně zvoleným nábytkem a dekoracemi.

Podle mnoha odborníků na psychologii barev má pozitivní vliv na produktivitu práce bledě modrá. Uklidňuje a napomáhá k lepší koncentraci. I tato barva by měla být doplněna o další „oživující“ tón. Dobrou volbou může být žlutá nebo oranžová.

Chcete-li v kanceláři navodit harmonickou až zenovou atmosféru, vsaďte na zklidňující zelenou.

cesky-prumysl-cz_ekomplex_02

Potřebujete-li povzbudit kreativní myšlení, zvažte fialovou nebo červenou. Ovšem pozor – tyto barvy jsou vhodné spíše do prostředí, kde převažuje fyzická aktivita nad duševní. Výkonnost a kreativitu podporuje také žlutá, ale neměla by být sytá.

Máte možnost ovlivnit vzhled budovy, ve které se nachází vaše kanceláře? Pak s odborníky zkonzultujte také vhodné barevné kombinace pro nátěry fasád. Díky vhodně zvoleným barvám zapůsobíte na smysly klientů ještě dříve, než překročí práh vstupních dveří.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *