full screen background image

Vymalovat kancelář není jen tak. Jakou barevnou kombinaci zvolit?

Máte pocit, že prostředí vaší kanceláře je příliš fádní a nezajímavé? Tak udělejte krok ke změně. Vašim cílem by mělo být navození té správné atmosféry. V kanceláři se musíte cítit dobře vy, vaši kolegové, klienti i obchodní partneři. Nepodceňujte psychologii barev – není tajemstvím, že použité tóny výrazně ovlivňují výkonnost a náladu. Přečtěte si, jaké konkrétní tipy doporučují malíři z řemeslnického cechu EKOMPLEX.

Zatímco v případě malování bytů hraje roli subjektivní dojem, v kanceláři se raději řiďte osvědčenými radami. K prověřeným barvám patří bílá, zelená a světle modrá.

Představte si, že přijdete do advokátní kanceláře, ve které převládají agresivní barvy. Pravděpodobně u vás nenavodí pocit bezpečí a jistoty jako bledě modré odstíny. V kanceláři potravinářské firmy zase nejsou na škodu světlé a svěží barvy.

cesky-prumysl-cz_ekomplex_01

Malíři Karlovy Vary obecně nedoporučují příliš tmavé tóny. Upozorňují však také na to, že čistě bílá navozuje pocit sterility. Nechcete-li se v kanceláři cítit jako v nemocnici, doplňte ji vhodně zvoleným nábytkem a dekoracemi.

Podle mnoha odborníků na psychologii barev má pozitivní vliv na produktivitu práce bledě modrá. Uklidňuje a napomáhá k lepší koncentraci. I tato barva by měla být doplněna o další „oživující“ tón. Dobrou volbou může být žlutá nebo oranžová.

Chcete-li v kanceláři navodit harmonickou až zenovou atmosféru, vsaďte na zklidňující zelenou.

cesky-prumysl-cz_ekomplex_02

Potřebujete-li povzbudit kreativní myšlení, zvažte fialovou nebo červenou. Ovšem pozor – tyto barvy jsou vhodné spíše do prostředí, kde převažuje fyzická aktivita nad duševní. Výkonnost a kreativitu podporuje také žlutá, ale neměla by být sytá.

Máte možnost ovlivnit vzhled budovy, ve které se nachází vaše kanceláře? Pak s odborníky zkonzultujte také vhodné barevné kombinace pro nátěry fasád. Díky vhodně zvoleným barvám zapůsobíte na smysly klientů ještě dříve, než překročí práh vstupních dveří.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *