full screen background image

Ztracené bednění je nenahraditelným pomocníkem na stavbách

Pokud plánujete realizaci nosných a nenosných konstrukcí, stavbu základů, plotů a opěrných zdí, rozhodně se neobejdete bez ztraceného bednění. V moderním stavebnictví se totiž jedná o nenahraditelného pomocníka, který vám dokáže ušetřit spoustu času i námahy. Stejně tak vám ztracené bednění sníží náklady na stavbu. V následujících řádcích vám prozradíme, o co se jedná a kdy se používá.

 

Co je to ztracené bednění?

V první řadě byste měli vědět, co je to vůbec ztracené bednění. Pod tímto názvem se skrývají tvárnice, které v sobě mají dutiny, a tím pádem spojují čerstvý beton s armaturou. V porovnání s klasickou dřevěnou alternativou se ztracené bednění neodstraňuje, a tím pádem se stává součástí stavby.

Se ztraceným bedněním se setkáte hlavně na stavbách, přičemž účelů může být hned několik, například přenáší zatížení stavebních konstrukcí. Stejně tak může bednění sloužit jen jako ohraničení betonového, respektive železobetonového prvku. Se ztraceným bedněním se setkáte u průmyslových, administrativních i zemědělských budov. Používá se také v rodinných domech, ale třeba i k postavení protihlukových plotů.

 

Od koho si objednat ztracené bednění?

Jedním z takových dodavatelů je společnost PRESBETON, která má vskutku široké portfolio produktů. I když vás zajímá betonová dlažba, klidně se na profesionály z dané firmy můžete bez problémů obrátit. PRESBETON dodává materiál a zajišťuje i stavební práce, tudíž o realizaci bednění či pokládku dlažby se vám postará.

Pokud bychom se měli zaměřit na další položky z nabídky, potom vás možná bude zajímat i obrubník, jímž ohraničíte chodník na zahradě. Dále má v nabídce žlaby, schody, zdící prvky, bazénové lemy, mobiliář a podobně. PRESBETON se stane vaší pravou rukou při rekonstrukci exteriéru i rodinného domu.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *