full screen background image

Trysky na postřikovač

Tryska je často nejdůležitější součástí postřikovače. Má největší vliv na kvalitu a efektivitu aplikace, tedy to, jestli se kapičky postřiku rozletí ve větru anebo naopak padnou přesně tam, kam vy chcete a zamýšlíte. Výběru té správné trysky byste tudíž měli věnovat dostatek času, protože ten se vám jistě vrátí v plodinách, které díky tomu vypěstujete. Volbou správné trysky dosáhnete maximálního využití a efektivity postřiku.

Existuje několik druhů trysek. Jsou speciálně uzpůsobeny pro rozstřik pesticidů a hnojiv a také jejich konstrukce odpovídá požadavkům pro zemědělskou činnost.

Mezi nejpoužívanější a nejžádanější trysky v zemědělství patří trysky plastové a keramické. Oba materiály jsou vysoce stabilní s výbornou chemickou odolností. Keramické trysky se vyznačují vyšší přesností a odolností proti opotřebení

Je dobré se zaměřit také na to, jaké jsou možnosti úletu tryskající kapaliny. Některé trysky tomu díky svojí stavbě dovedou zabránit. Proto, pokud je riziko úletu velké, byste se měli poohlížet hlavně po tryskách, které nadbytečným úletům zabraňují. Příkladem mohou být trysky nízkoúletové či bublinkové. Pokud je riziko úletu malé, bude pravděpodobně stačit vybírat z trysek standardních, s ohledem na to, jaké jsou vaše další požadavky.

Trysky na postřikovač je také třeba vybírat podle toho, co chcete aplikovat. Trysky pro kapalná hnojiva dokonale distribuují kapalinu ke kořenovému systému. Kuželové trysky jsou zase vhodnější pro aplikaci chemických přípravků například v sadech či vinicích. Hodí se také pro ošetření zeleniny, stromů či keřů.

Vybírat lze také podle toho, jak jsou plodiny umístěné v poli. Pásové trysky již podle názvu budou vhodné pro rozstřik v pásech, deflekční trysky jsou vhodné pro dosažení širokého záběru a excentrické (koncové trysky) na konci ramen rozstřik ještě rozšíří.

Dbejte tedy na výběr správné trysky! Je nezbytný pro maximální efektivitu a hospodárnost. Při výběru vždy dodržujte doporučení výrobcem chemické látky, abyste docílili správnost aplikace a kvalitu postřiku. Vždy používejte správný typ trysky, aplikační dávku, doporučený tlak a zároveň přihlédněte také na převládající větrné podmínky.

Pro více informací o tryskách vhodných do zemědělství navštivte stránky www.akp.cz. Pomocí jednoduše ovladatelné aplikace tam můžete vybrat trysku, která je pro vaše pole nejvhodnější. Zaměstnanci firmy jsou také připraveni zodpovědět vaše dotazy.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *