full screen background image

3 tipy, jak si vybrat účetní firmu

Máte-li vlastní firmu, případně podnikáte na živnostenský list, musíte si hlídat vedení účetnictví. Jeho předmětem je to, jaký je stav majetku firmy, k jakému u něj dochází pohybu, jaké máte náklady a výnosy. Účetnictví je přitom požadované ze strany státu ze Zákona o účetnictví. Živnostníci, kteří mají nižší příjmy, mohou klasické vedení účetnictví nahradit daňovou evidencí. Abyste nemuseli platit zbytečně vysoké daně, svěřte se do rukou externí účetní firmy.

Účetní firmu vybírejte na základě jejích zkušeností

Firem, které vám nabízejí, že za vás vyřeší vše ohledně daní, je na trhu spousta. Jak ale poznat, které jsou vhodné? Řiďte se především instinktem. Externí účetní firma by ale v každém případě měla mít určité zkušenosti, řádově minimálně v délce několika let. Renomované společnosti na trhu působí prakticky již od počátku devadesátých let minulého století. Například společnost Triarios – účetnictví Praha poskytuje své služby už více než 20 let. Spoléhá se na ní mnoho velkých firem, obrací se na ní ale i mnoho živnostníků. Už to je známka toho, že se v případě volby této firmy „nespálíte“.

Využije možnosti snížení daní

Firma Triarios, která funguje zejména jako účetní firma v Praze, je typickou ukázkou kvalitní externí účetní firmy. Svým klientům je totiž schopna maximálně snižovat odvody daní. Její odborníci totiž mají nastudované varianty odpočitatelných položek, díky nimž můžete výrazně snížit celkové odvody na daních.

accounting-806393_640

Volte firmu, která dokáže účinně poradit a pomoci

Triarios, kterou jsme zvolili jako jednoho z představitelů kvalitních účetních společností, poskytuje také daňové poradenství na Praze 5. V některých případech dokonce zdarma. Poradí vám, jak se orientovat v daních a daňové evidenci. V neposlední řadě vám pak pomůže při komunikaci s finančním úřadem. Velkým firmám pak nabízí také auditorské služby.
2 x komentováno u “3 tipy, jak si vybrat účetní firmu

  1. Dan napsal:

    Kromě českých je u nás i hodně zahraničních účetních firem. Zpočátku jsem k nim byl dost skeptický, ale ono nakonec záleží stejně jen na výsledku… Míval externího účetního (živnostníka), ale nebyl na něj moc veliký spoleh. Teď, když si nechávám dělat kompletní účto externí firmou ( http://cz.f-chain.com/ ), tak mám jistotu, že mají za moje účetnictví větší zodpovědnost…

  2. Markéta napsal:

    Záleží, co člověk hledá, a také v jak velké je jeho podnikání. Pokud přeroste určitou mez, určitě se vyplatí svěřit se do ruky expertní poradenské firmy, která se zabívá podnikovými financemi. Jedná se o nákladnější, ale mnohem preciznější řešení, proto se společností, jako je třeba tahle: http://comeflexoffice.cz/o-nas neustále rozrůstají. Ideální možností jsou stále kvalifikovaní vlastní zaměstnanci, bohužel je ale stále těžší je sehnat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *