full screen background image

Abyste neseděli jako paragraf

Vzpomeňte si na dětství, kdy jsme tuhle větu slýchávali ze všech stran. Od učitelů ve škole, dozoru v jídelně, a především od rodičů doma. Zkroucený paragraf nám tenkrát před lety přišel jako velmi legrační přirovnání, ovšem teprve jako dospělí jsme pochopili, v čem tkví jeho nebezpečí.

Mohli bychom udělat malý test – jak sedíte právě teď, při čtení článku? Rovná záda, monitor ve výšce očí nebo shrbení, různě zkroucení (jako ten paragraf), s povolenými svaly a bolavými zády? Dobře vybrané kancelářské židle by vás neměly nechat sedět jen tak nakřivo, ale pomáhat vám v jakékoli situaci sedět rovně a s přirozeným sklonem páteře. Což pomáhá předcházet bolesti zad i bolesti krční páteře a hlavy.

Jenže ne všichni víme, že kancelářská židle nemůže být jakákoli. Tedy, může, ale pak se právě budeme potýkat s bolavými zády a dalšími problémy. Pokud trávíme u počítače dlouhé hodiny, je židle téměř základním vybavením a nutností, jak svůj pracovní den zvládnout v pohodě a bez zdravotních problémů. Můžete pracovat třeba doma u kuchyňského stolu, ale dlouhodobě to řešení není. Vaše židle by vám měla poskytnout oporu i podporu pro záda a zároveň pohodlí pro práci a psaní nebo kreslení na počítači.

Většina z nás si zvolí židli na kolečkách pro lepší pohyb u stolu, uvítáme pohyblivé opěradlo zad nebo opěrku hlavy. U opěrek rukou záleží na každém, zda je jejich zastáncem nebo odpůrcem. Někomu při práci vadí a překáží, někdo bez nich neumí napsat na klávesnici ani vlastní jméno. Nenechte se při výběru ovlivnit kolegou nebo kamarády, každý jsme jiný a každému vyhovuje něco jiného. Krátkodobým řešením mohou být i konferenční židle, které standardně kolečka nemají a dají se využít pro sezení u počítače i různá školení. Ke své práci si ale zasloužíte to nejlepší a kancelářská židle podle vašich požadavků by vtom nejlepším neměla chybět.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *