full screen background image

KÄRCHER BYL VYZNAMENÁN CENOU „INNOVATION AWARD 2018“ ZA ROBOTA PRO PROFESIONÁLNÍ ČIŠTĚNÍ

Firma Kärcher tvoří budoucnost. V květnu představila na veletrhu Interclean 2018 v Amsterdamu – jeden  z nejrenomovanějších světových odborných veletrhů pro úklid a hygienu – svou horkou novinku, autonomní podlahový mycí stroj KIRA B 50.

KIRA byla v kategorii „Stroje“ vyznamenána cenou „Innovation Award 2018“. Mimo to byl Kärcher s tímto strojem zvolen celkovým vítězem z celkem 89 návrhů na tomto prestižním veletrhu, který se koná pouze jednou za dva roky. Kärcher se tak přidává k firmám, které jsou připraveny na robotizaci.

Přání člověka zbavit se monotónních a zatěžujících činností je tak staré jako lidstvo samo. Celá technika sleduje tento princip – od pračky až po robota na sekání trávy. Autonomní pozemní dopravní prostředky našly v průmyslu již své pevné místo. Roboty v zemědělství, drony pro nejrůznější úkoly a v neposlední řadě autonomní jízdy náš pracovní svět i náš život celkově již velmi brzy trvale změní. V profesionálním čištění je představitelem těchto změn KIRA: Kärcher Intelligent Robotic Applications.

Kärcher představil svůj první model robota z nové produktové řady „KIRA“ (Kärcher Intelligent Robotic Applications). Nezávislý podlahový mycí stroj s odsáváním KIRA B 50 lze ekonomicky využít již na malých plochách. Robot samostatně vykoná jemu zadané úkoly čištění a sám přijede v případě potřeby do dokovací stanice pro nabití lithium-ionových baterií. Prvotní zmapování pracovního prostoru je ukončeno po krátké době a stroj je připraven vyjet. Uživatel může v případě potřeby určit tak zvané hygienické zóny, které mají být vyčištěny intenzivněji. Robot KIRA B 50 je všestranně použitelný – například v supermarketech nebo obchodech se stavebninami. Nová kategorie strojů představuje část komplexního přístupu společnosti Kärcher k vytvoření koncepce čištění budoucnosti orientované na potřeby. Rozdílné schopnosti dostupných pracovních sil a strojů by měly být nasazeny co možná nejlépe, aby došlo k pozdvižení kvality čištění na novou úroveň.

 

Stopař

Robot samostatně kalkuluje pomocí programu „FCCP“ (Floor Coverage Path Planning) nejefektivnější trasu v objektu – i u komplexních půdorysů. S pokud možno dlouhými přímými jízdami vpřed dosáhne největšího možného plošného výkonu a šetří přitom zdroje jako vodu a čisticí prostředky. Jejich spotřeba se vždy přizpůsobí rychlosti stroje. Přesná automatika držení stopy šetří zbytečné jízdy, jelikož se dráhy čištění jen nepatrně překrývají. Vlastní výkon čištění si v ničem nezadá s manuálně vedenými stroji. Osvědčená technologie válců s funkcí předzametání pojme spolehlivě i hrubé nečistoty. Dokonce je možné i čištění ke krajům: Stroj se přiblíží stěnám nebo regálům až na 10 cm a vysune automaticky vlhký postranní kartáč. Manuální dočištění není nutné.

 

Bezpečnost

Během procesu čištění nabízejí přesné senzory nejvyšší možnou bezpečnost pro člověka, objekt i stroj: Multisenzorový systém zaznamená akční rádius stroje a vytvoří typ „virtuálního nárazníku“, který rozpozná osoby a překážky a před nimi zastaví, resp. se jim vyhne. Dokonce rozpozná i skleněné střepy. Tak lze stroj používat i na plochách s výskytem veřejnosti.

Stroj se objeví na trhu v průběhu roku 2019.

www.karcher.cz
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *