full screen background image

Co je to adiabatické chlazení v průmyslu? Jak funguje?

Klasické odpařovací systémy pro odvod tepla z průmyslových prostorů spotřebovávají obrovské množství vody. Vzhledem k tomu, že roste nedostatek vodních zdrojů a stoupají i náklady, je nezbytné přistoupit k nové technologii. Právě adiabatické chlazení dokáže ušetřit až 95 % vody.

V průmyslovém světě se adiabatické chlazení dostává do popředí, protože je vysoce účinné a nenáročné na údržbu.

Základní popis adiabatického chlazení

Jedná se o vodní chladicí systém využívající uzavřený okruh okolního vzduchu, který významně snižuje energetickou spotřebu. Ve své podstatě jde o systém s vodní mlhou, s nímž je možné chladit i vskutku obrovské prostory od průmyslových přístřešků přes garáže až po výrobní haly.

Během horkých letních dnů, kdy je okolní teplota vysoká, se automaticky aktivuje adiabatický režim. Znamená to tedy, že teplý vzduch před vstupem do výměníků prochází takzvanou adiabatickou komorou, kde se přidává vlhkost, a následně se předchlazuje. Voda je emitována pod tlakem až 70 barů skrze speciální patentované trysky určené pro výrobu vodní mlhy. Kapičky jsou miniaturní a nejsou větší než 10 mikrometrů, tudíž nedochází ke smáčení okolních předmětů.

Výhody

  • Snížení teploty v prostorách je okamžité.
  • Náklady na instalaci jsou mnohem nižší než u konvenčních systémů.
  • Ušetří spoustu energie.
  • Údržba je levná a snadná.
  • Eliminuje se výskyt prachu, plynů, dýmu a dalších emisí.

Kdo nabízí adiabatické chlazení?

Jestliže v České republice hledáte specialistu na adiabatické chlazení, obraťte se na společnost Infocom s.r.o., která byla založena v roce 1994. Vystupuje pod obchodním názvem InfocomTech a zabývá se inovativními technologiemi i systémy, jako je právě adiabatické chlazení.

Tak neváhejte a obraťte se na profesionála, který zvlhčuje a ochlazuje vzduch v průmyslových provozech.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *