full screen background image

Potřebujete precizně opracované kovové výrobky? Zhotoví je firma, která se specializuje na obrábění kovů

Každý výrobce dobře ví, že preciznost zpracování a kvalita použitých materiálů mají výrazný vliv na kvalitu i životnost výsledných produktů. To platí ve všech oblastech výroby a bez ohledu na to, zda probíhá ve velkém průmyslovém podniku nebo malé dílně. Vždy je tedy třeba předcházet i drobným pochybením. Základem samozřejmě je kvalitně zpracovaný návrh. V průběhu výrobního procesu je pak třeba v jeho jednotlivých fázích provádět kontrolu zpracování. Jen tak si lze udržet spokojené zákazníky a zároveň zajistit prosperitu firmy. Mnoho firem se ovšem zabývá převážně montáží již hotových komponent, případně zadává externím dodavatelům výrobu alespoň některých dílů. Mezi nejčastější subdodavatele v mnoha odvětvích patří specialisté na obrábění kovů.

 

Kdo nejčastěji potřebuje dokonalé kovové komponenty?

Mezi zákazníky firem, které je zabývají obráběním kovů, patří převážně strojírenské podniky, výrobci nejrůznějších strojů, přístrojů a nástrojů, automobilů, výrobních linek a mnoha dalších zařízení i firmy působící v odvětví elektrotechniky. Obrábění kovů se uplatňuje všude, kde je třeba zajistit naprosto dokonale zpracované součástky pro montáž i spolehlivé náhradní díly do již existujících zařízení. A nemalé procento podniků i drobných živnostníků, kteří takové komponenty potřebují, není schopno zrealizovat jejich produkci ve vlastní režii. Někdy se jedná o celé velké série, výjimkou ale nejsou ani zakázky na vytvoření jediného kusu. Elegantním a vysoce efektivním řešením v takovém případě je zakázková kovovýroba.

 

Obrábění kovů je náročné na přesnost. A vyžaduje profesionální vybavení

U zakázkové kovovýroby je zcela nezbytné postupovat v souladu s dodanou technickou dokumentací a do sebemenších detailů dodržet veškeré požadavky. Právě proto se jedná o poměrně náročnou činnost, při níž se nelze obejít bez spolehlivého a specializovaného vybavení. Jeho pořízení je nemalou investicí, jež se vyplatí jen v případě, kdy jsou práce realizovány opravdu pravidelně. Nepostradatelní jsou samozřejmě také spolehliví pracovníci s odpovídající kvalifikací a dostatečnou praxí.

 

Jaké postupy se využívají při obrábění kovů?

Soustružení a frézování

Nejobvyklejším způsobem je využití klasických obráběcích strojů, které v období technického rozvoje nahradily výrazně pomalejší a méně přesnou ruční výrobu. Využívání soustruhů a fréz má dnes v kovovýrobě dlouhou tradici a stále je v mnoha směrech nenahraditelné. Jedná se zejména o konvenční soustružení realizované na hrotových soustruzích. Častým úkonem je i hrubování povrchu, které se provádí na konvenčních duplexních frézách.

 

CNC soustružení a frézování

CNC stroje jsou v současné době součástí všech moderních kovoobráběcích provozů. Opracovávají na nich díly i odlitky z litiny, oceli, hliníku i neželezných kovů, mezi něž patří bronz, mosaz a měď. Moderní soustružnická centra jsou vysoce sofistikovaná a zvládnou pracovat s naprostou precizností. K CNC soustružení se obvykle využívá hned několik různých typů CNC obráběcích strojů.

 

Komu svěřit zakázku na obrábění kovů?

U obrábění kovů je třeba zvolit dodavatele, který je schopen zajistit zpracování na opravdu vysoké úrovni a dokáže dodržet standardy ISO 9001:2015. Právě taková je společnost UCB Technometal, s.r.o. Disponuje zkušenostmi, znalostmi, vysoce kvalitním vybavením i kvalifikovaným personálem, který individuálně zpracovává každou zakázku. Po zaslání poptávky s výkresovou dokumentaci následuje konzultace a volba vhodného materiálu. Poté zákazník obdrží nabídku ceny a termínu dodání.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *