full screen background image

DRFG Real Estate je významným hráčem na českém realitním trhu

Společnost DRFG Davida Rusňáka nenabízí jen dluhopisy. Za tvorbu a správu portfolia investičních výnosových nemovitostí zodpovídá Patrik Tuza v rámci divize DRFG Real Estate, která patří do investiční skupiny vlastněné Davidem Rusňákem. Aktivně řídí i renomovanou brněnskou firmu A PLUS pracující v oblasti architektury, projektování a developmentu. Zkušenosti jsou pro DRFG Real Estate přínosné při vyhledávání nových příležitostí i při správě a rekonstrukcích současných nemovitostí. Zásadní novinky divize DRFG Real Estate jsou investice v oblasti personálu, do systému podnikání divize DRFG Real Estate a do softwarové základny v podobě BIM. Building Information Modeling je průmyslová revoluce v projektování a správě staveb. Všechny velké firmy musí technologickou laťku přeskočit, jinak budou moci dělat jen malé projekty. Společnost Davida Rusňáka ale nezůstává pozadu.

 

Software BIM

DRFG Real Estate míří především k velkým hráčům na realitním trhu, k průmyslově-technologickému developmentu a k office parkům. Je třeba vyškolit personál divize tak, aby mohl poskytovat služby na stále stejné úrovni. Mnohé recenze a diskuze svědčí o tom, že tato společnost si vede velice dobře. Mezi velkými společnostmi na mezinárodním trhu bude BIM standardem. Software BIM je zcela přelomový. Jedná se o nový pohled na projektování i celkový styl práce. Dosud se pracovalo s 2D softwarem. Software BIM plnohodnotně funguje v 3D prostředí. Všechny profese zasahují do jednoho modelu současně. Jakmile stavař posune příčku, propíše se to do všech dalších technologií a všichni kolegové to vidí. Mohou na posun příčky reagovat a vidí, co to znamená z hlediska celé stavby.

 

Propojení celé stavby

Vnitřní propojenost je na zcela jiné úrovni než dosavadní software. Má to důležitý přesah do správy portfolia DRFG Real Estate Davida Rusňáka. Ovlivní to nové projekty i překreslení existujících budov. Software vyexportuje i kompletní soupis techniky, která se v budově nachází až do posledního vypínače. Je znám provozní stav, cena i odhad životnosti jednotlivých prvků. Budovy pořizované do portfolia doposud zkoumané očima jsou nyní viděny jako obrázek z rentgenu. Současně je třeba modernizovat i hardware a zařídit školení. Moderní technologie je již využita i u konkrétních projektů ve Znojmě a při rekonstrukci a dostavbě areálu ProStorage v Praze.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *