full screen background image

Betonový plot je bezúdržbový a vydrží desítky let

V Americe je běžné odejít z domu, aniž byste ho zamknuli. V Česku si nedovolíte opustit domov ani bez zamknuté branky plotu. Plot nás má chránit před zvědavými pohledy sousedů i zloději. Jaký ale vybrat?

Živý plot se musí stříhat, dřevěný zase natírat. To je nejspíš důvod, proč se v posledních letech tolik rozmáhají betonové ploty. Beton je vděčným materiálem, nemusí z něj být jen venkovní dlažba, dokáže dotvořit celou zahradu. Nemějte strach, že zničíte celkový přírodní dojem. Pokud se návrhu ujme šikovný architekt, nebudete si připadat jako zavření v betonovém vězení.

 

Postavíte ho jednoduše a rychle

Betonový plot dnes postavíte rychle. Existují v podstatě dvě možnosti. Můžete si pořídit celé betonové dílce, takže desky jen poskládáte, umístíte mezi ně sloupky a je hotovo. Druhou variantou jsou klasické plotové tvárnice. Ani s těmi však není složité a zdlouhavé plot postavit. Navíc, plot postavíte jednou a pak už se o něj nemusíte vůbec starat.

 

Beton je bezúdržbový

Betonový plot má životnost 30-40 let. Je dost možné, že vás přežije. Pro občasné čištění si vystačíte s vysokotlakým čističem. Jediným problémem bývají vápenné výkvěty, můžete se jich však vyvarovat třeba kvalitní impregnací betonu. Dnes se vyrábí impregnace na bázi nanotechnologie, jež jsou velmi účinné. Pokud by se navíc stalo, že se vám plot někde ušpiní nebo bude celý porostlý mechem, vždycky máte možnost vyměnit jen tu jednu danou část plotu.

 

Betonové ploty mohou být designové

Beton už není takový, jaký býval dřív. V sortimentu prodejců najdete betonové tvárnice a plotové desky v celé škále barev a s nejrůznějším dekorováním. Češi přesto rádi vsázejí na jednoduchost. Společnost Presbeton často prodává například klasické štípané tvarovky FACE BLOCK. Konečná volba je ale jen na vás – jestli toužíte po něčem více extravagantním, máte šanci. Výběr je obrovský.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *