full screen background image

Vytápění úsporně i ekologicky

Společnost KLAUS Timber a. s. věnovala celý loňský rok výstavbě nového výrobního areálu ve Dvorci u Nepomuka. Při projektování areálu byl kladen důraz nejen na to, aby se prostory dokonale přizpůsobily potřebám moderní paletové výroby, ale také na pořízení a umístění co nejefektivnějších technologií, což je investice, která se firmě v budoucnu bohatě vrátí. Kromě samotné výroby, kterou podpořila nákupem nejnovějších automatických paletovacích linek, věnovala společnost zvýšenou pozornost také vytápění areálu. To zajistí velkokapacitní kotel značky FIEDLER.

FIEDLER je ryze česká značka. Firma byla založena v roce 1992 a zaměřuje se na zakázkovou výrobu průmyslových kotlů a příslušenství pro spalování biomasy. Klade důraz na propracovanou funkčnost, vysokou kvalitu zpracování se smyslem pro detail a nízké provozní náklady. Kotel od tohoto českého dodavatele využila společnost KLAUS Timber už při úpravě původního firemního areálu v Kladrubcích a vzhledem k všeobecné spokojenosti bylo v případě výstavby ve Dvorci rozhodnuto, že bude znovu osloven tento výrobce. Instalace kotle proběhla v listopadu 2019.

Dvorecké zařízení má kapacitu 3 MW, dokáže vytopit celý areál a zásobuje energií i tři sušárenské komory Mühlböck, přičemž spotřebovává dřevní odpad – štěpku. Vytápění přitom nestojí jen na samotném kotli, nýbrž na celém důmyslném systému výrobního toku. Materiál zpracovávaný při produkci palet, tedy dřevo, se totiž dostane od krátícího stroje (to znamená od počátečních úprav před výrobou) až do kotle bez zásahu lidské ruky. Odpad spadne do dopravníku, posune se do drtiče, tam je rozemlet na štěpku, ta se dostane do zásobníku a následně zmizí v kotli, který si s ní hravě poradí. Samotný kotel je plně automatický, sám si přikládá, hlídá si teplotu i spaliny, v případě potřeby si ubere palivo nebo přidá kyslík. Navíc splňuje nejpřísnější emisní normy, je ekologický a lze ho ovládat skrz mobilní aplikaci. Tento malý zázrak je ukázkou nejmodernější technologie, která dokáže ušetřit fyzickou práci, finanční prostředky i přírodu.

Zaujalo vás toto téma? Pokud byste se chtěli o nových technologiích i celkové výstavbě v areálech KLAUS Timber a. s. dozvědět více, podívejte se na webové stránky www.klaustimber.cz a sledujte také firemní facebook.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *