full screen background image

Čističky obilí od JK Machinery – oddělte zrno od plev

V oboru jako je zemědělství není místo na kompromisy. Zajištění dokonalé jakosti všech produktů a efektivity procesů je pro podnikání v zemědělské výrobě zásadní. Prvotní podmínkou k dosažení tohoto cíle je špičková kvalita používaných zařízení. Právě takových, jaké i díky své třicetileté praxi v oboru nabízí firma JK Machinery. Všechny její zemědělské stroje si získaly oblibu mnoha podnikatelů v oboru a její prvotřídní čističky obilí nejsou výjimkou.

 

Čištění zemědělských plodin

Úkolem čističek obilí je oddělování nejrůznějších nečistot a příměsí při zpracování zemědělských plodin. Při tomto procesu je využíváno dvou základních fyzikálních principů – oddělování na základě různé velikosti částic, a na základě jejich rozdílných aerodynamických vlastností. V prvním případě prochází daná plodina přes vibrující síto (resp. síta) a v druhém případě potom prochází v tzv. aspirační skříni vzduchovým kanálem, kde dochází k oddělování lehkých nečistot. Opravdu kvalitní čističky obilí potom oba principy kombinují a nezřídka přidávají další, např. magnetické odstraňování kovových částic.

 

Čističky obilí pro zemědělskou i potravinářskou výrobu

Firma JK Machinery je naším předním výrobcem právě čističek obilí. V jejich nabídce lze nalézt třeba modulární čističku obilí JCM VibroMAX, která získala řadu ocenění, v nedávné době např. hlavní cenu na výstavě zemědělské techniky Ural Agro 2018. Pro menší zemědělské podniky a provozy je potom určena čistička obilí a jiných zrnin JCC VibroCompact, která se vyznačuje kompaktními rozměry, snadnou instalací i obsluhou, tichým provozem a nízkou spotřebou energie.

Nezáleží na tom, zda potřebujete vybavit malou rodinnou firmu nebo velký provoz, společnost JK Machinery pro vás bude mít vždy připraveno to nejvýhodnější řešení vašich potřeb v zemědělské a potravinářské výrobě.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *