full screen background image

Cloudové ERP – jedinečná příležitost pro malé firmy

V roce 2020 byla celková hodnota globálního trhu s ERP stanovena na 94,71 miliardy (!) dolarů, přičemž meziročně trh neustále roste. 62 % firem do svého provozu implementuje právě cloudovou verzi ERP systému. Proč je ERP v poslední době tak populární? Jaké přináší výhody? A hlavně, vyplatí se i Vám?

ERP systém primárně slouží k propojení jednotlivých složek firmy. U větších podniků se totiž jinak často stává, že pravá ruka neví, co dělá ruka levá, v komunikaci jednotlivých oddělení je zmatek a neexistuje žádný sjednocený systém. ERP kromě lepší organizace a automatizace řady dílčích procesů poskytuje i prognózu do budoucna a navrhuje nejefektivnější postup.

Cloudové ERP samozřejmě není jedinou možností řešení, přečtěte si o dalších typech ERP. Jeho velký boom v posledních letech je způsoben velkým technickým pokrokem v oblasti serverových center, potřebná technologie je nyní mnohem levnější, a tudíž se vyplatí zřizovat serverová centra za účelem pronájmu. Tím se ERP trh otevírá i pro střední a malé firmy. Hlavní výhody ERP na cloudu jsou:

  • rychlost implementace
  • cena
  • dostupnost dat
  • flexibilita
  • bezpečnost

 

Rychlost implementace

V porovnání je zřizování cloudového ERP systému až násobně rychlejší než zřizování systému privátního. Nemusíte najímat externí odborníky, ani ztrácet čas s nastavováním celého systému. Váš CRM poskytovatel by měl zorganizovat i potřebná školení pro zaměstnance, ale ta nejsou součástí balíčku vždy.

 

Cena

Pronájem CRM systému je průměrně o 30 % levnější než zřizování vlastního. Navíc se vůbec nemusíte trápit aktualizací softwaru a upgrady hardwaru, o ty se Váš poskytovatel postará za Vás. Naprosto zásadní rozdíl je také ve vstupních nákladech, pro vlastní datové centrum byste museli kupovat vlastní hardware, programové licence, najímat odborníky a shánět vhodný prostor. S cloudovým poskytovatelem máte tohle všechno na klíč.

 

Dostupnost dat

Jak vyplývá z názvu, data uložená na cloudovém ERP jsou dostupná odkudkoliv. Z pracovního počítače, vašeho telefonu, domácího notebooku, prostě z jakéhokoliv zařízení, které má připojení k internetu. To výrazně usnadňuje řízení a v současné době se skvěle hodí k režimu home-office. Mimo to máte také jistotu, že všichni zaměstnanci pracují se stejnými daty. To významně usnadňuje komunikaci v rámci celé firmy.

 

Flexibilita

Cloudové řešení je mimořádně flexibilní. Když chcete cokoliv měnit na soukromém ERP systému, musíte implementovat nové programy, manipulovat s velkým množstvím dat a riskovat tak jejich poškození, v mnoha případech dokonce dokupovat a upgradovat hardware. To všechno je finančně velmi nákladné. Poskytovatelé cloudového řešení zpravidla nabízejí několik „balíčků“ CRM služeb, které se liší množstvím obsažených modulů a celkovým operačním výkonem. CRM systém tedy může bez větších nákladů růst společně s vaší firmou.

 

Bezpečnost

Některé firmy mají velký problém s poskytováním svých dat třetí straně. U seriózních poskytovatelů cloudových služeb ale není třeba se ničeho obávat. S největší pravděpodobností jsou data uložená u nich ve větším bezpečí než data na Vašem počítači. Navíc jsou data na cloudu zálohována na několika místech, takže hrozba jejich ztráty je takřka nulová. V souvislosti s tím je ale třeba dát si dobrý pozor na to, jak je nakládáno s osobními daty Vašich klientů. ta totiž podle GDPR nesmí být ukládána mimo území Evropské unie a za porušení těchto nařízení hrozí vysoká pokuta.

Jak je několikrát zmíněno výše, cloudové ERP systémy jsou levné, efektivní a vysoce flexibilní, tudíž se často pro malé podniky hodí lépe než pro ty větší. Při správném vedení na implementaci cloudového CRM do vašeho podnikání nemůžete prodělat. Nechte si zdarma poradit od odborníků, jaká varianta ERP Vám bude sedět nejvíc. V době krize a distancování je sjednocený firemní systém takřka k nezaplacení.


TAG


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *