full screen background image

Jak si poradit s výběrem manipulační techniky pro potravinářství

Potřebujete manipulační techniku pro potravinářský provoz a přemýšlíte, jakou variantu zvolit? Případný výběr totiž ovlivňuje mnoho jednotlivých parametrů, kdy některé specifické právě pro toto odvětví. Samozřejmostí by následně mělo být splnění obecných vlastností na funkční a spolehlivou manipulační techniku. Na co si tedy dát pozor a kde je možné zakoupit nové či použité vysokozdvižné od prověřené značky? To se dozvíte v tomto článku.

 

Proč je výběr manipulační techniky pro potravinářství záludný?

Každý výběr techniky pro logistiku představuje formu investice, kterou je potřeba zvážit ze všech možných úhlů. Záleží tak nejenom na ceně, ale především na spolehlivosti, praktickém využití a vhodné kombinaci jednotlivých druhů vybavení pro zajištění všech klíčových procesů. Některá odvětví však musí splňovat i další vlastnosti a parametry. Manipulační technika potravinářství je víceméně specifickou kategorií hned z několika důvodů. V případě práce s potravinami je totiž potřeba zajistit dostatečnou úroveň hygieny a splnit všechny zákonem dané limity.

Záleží zde také na rychlosti nebo přesnosti pro manipulaci, aby nedošlo například k vysypání křehkého ovoce či zeleniny. Dalším netradičním požadavkem může být schopnost práce a bezproblémového operování v nízkých teplotách uvnitř chladicích boxů. Pro výběr manipulační techniky do potravinářství vždy volte prověřené stroje, které splní všechno z uvedeného.

 

Rychlost, přesnost a náskok před konkurencí

A co může taková správně zvolená manipulační technika znamenat pro celý provoz? Například zrychlení procesu skladování a přesnější úkony, což ve výsledku podpoří náskok před všudypřítomnou konkurencí. Vyladění skladovacích a logistických procesů totiž rozhodně není snadný úkol a je potřeba pečlivě zvážit jednotlivé kroky. V rámci revize si nezapomeňte zkontrolovat také regálové systémy a celkové uspořádání skladu.

 

Nároky na kvalitu i dostupný servis

Pokud znáte konkrétní specifika vašeho potravinářského provozu a víte, že potřebujete například vozík, který dosáhne i do vyšších pater skladovacího regálu, zbývá přidat další parametry. Zaměřte se na celkové zázemí výrobce a značky. Konkrétně manipulační technika STILL představuje jedničku na trhu, což kromě kvality jednotlivých strojů přináší i další výhody, jako jsou snadno dostupný servis, propracovaná mycí linka pro vysokozdvižné vozíky a podobné výhody pro usnadnění běžné práce ve skladu.

A protože si společnost STILL uvědomuje záludnosti potravinářských provozů, mají i přímo připravenou řadu vhodných modelů pro tento segment. Zároveň se však nemusíte bát, že musí jít vždy o drahou investici. Kromě zbrusu nových strojů totiž existuje i možnost pořídit si již použitou manipulační techniku za výhodnější ceny.

 

Pořízení nové i použité manipulační přes e-shop

Pro lepší představu o tom, jaké jsou možnosti v rámci manipulační techniky, je možné navštívit specializovaný internetový obchod. Vysokozdvižné vozíky e-shop nabídnou jasný přehled o tom, co všechno je k dispozici a kde se zhruba pohybují ceny za manipulační techniku. Kdo si nevybere mezi novými stroji, možná ocení kategorii použité techniky. I zde je samozřejmostí zajištěná kvalita a každý stroj je podroben důkladnému testování a servisu. A pokud si to chcete opravdu pouze vyzkoušet, nebo potřebujete dočasné zvýšení pro logistickou kapacitu, existuje možnost pronájmu vozíků.

Z uvedených možností tak již zbývá pouze vybrat tu nejvhodnější pro zajištění optimálního fungování skladu s potravinami či jiným sortimentem. Se správnou technikou vše půjde lépe a bude pouze otázkou času, než se to projeví přímo v číslech.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *