full screen background image

Jak správně skladovat ovoce? Základem jsou vhodně zvolené přepravky

Potřebujete vyřešit systém skladování zeleniny a ovoce? V takovém případě jsou naprostým základem vhodně zvolené plastové přepravky. Nákupem správného řešení splníte normy na hygienické požadavky, naplno využijete skladovací prostory a ještě zlepšíte životnost skladovaného ovoce a zeleniny díky větracím otvorům a vhodně uzpůsobenému tvaru. Kde takové plastové přepravky pořídíte a co všechno nabízí pro praktické využití?

 

Snadná manipulace a velká nosnost

Některé druhy převážně zeleniny a jiných zemědělských komodit je možné skladovat najednou ve větším množství. V takovém případě nestačí klasické menší přepravky, ale je potřeba zvolit odpovídající plastové kontejnery. Tato varianta skladovacího vybavení totiž nabídne vysokou nosnost a možnost ukládat větší objemy komodit. Malé otvory po stranách slouží pro zajištění ventilace, aby byly dodrženy optimální podmínky pro skladování. K tomu všemu se přidává výrazná pevnost pevného plastu.

 

Splnění náročných požadavků na hygienu

Všechny přepravky na zeleninu a ovoce musí splňovat náročné požadavky na hygienu. Z toho důvodu je potřeba zakoupit odpovídající variantu vyrobenou z plastu pro kontakt s potravinami. V porovnání s jiným druhem materiálu pro skladování nabídnou také tyto bedny na ovoce výhodu v podobě snadné omyvatelnosti a čištění pro opětovné použití.

 

Praktické rozměry pro efektivní využití skladovacích prostor

Všechny nabízené přepravky na ovoce mají výhodu v tom, že jsou kompatibilní s plastovými paletami, takže skladování je skutečně efektivní. Díky tomu dokážete naplno využít dostupné prostory, což může být ekonomicky zajímavé. Pořízení plastových beden pro skladování tak představuje víceméně investici do podnikání.

Kvalitní plastové přepravky navíc nabídnou stabilitu a dlouhou životnost pro opakované používání. Díky tomu šetří náklady na energii a vlastně i životní prostředí, kdy je opakované využití jedné přepravky výhodnější v porovnání s jednorázovým řešením z méně odolných materiálů.

 

Přizpůsobeno pro dlouhou životnost skladovaného ovoce a zeleniny

Menší přepravky pro ovoce a zeleninu jsou navrženy hlavně s ohledem na šetrnou manipulaci a zacházení s potravinami. Mají tak větrací otvory a jsou svými rozměry vhodné pro snadné přenášení. Záleží na tom, jaké máte konkrétní požadavky na potřebné rozměry, což se odvíjí od toho, jaký druh zeleniny či ovoce potřebujete skladovat. V přehledném katalogu dostupných variant plastových beden si jistě zvolíte odpovídající řešení. Následně už zbývá jenom promyslet, jaké množství kusů využijete. Vždy se hodí mít několik přepravek do zálohy pro případ větší úrody nebo zvětšení skladovacích prostor.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *