full screen background image

Co byste měli vědět před nákupem svářečky?

Současná nabídka svářecích systémů je poměrně široká, přičemž ceny se pohybují od několika set korun až po několik tisíc korun. Jestliže sháníte levnější variantu, najdete ji v běžných hobby marketech. Ovšem nehodí se ke každodennímu použití. Pokud plánujete svařovat poměrně často, vyplatí se investovat do výkonnějšího a kvalitnějšího modelu.

V první řadě si musíte uvědomit, co vlastně budete svařovat, protože každý druh svářečky se vyznačuje jiným využitím. Svářečky a další stroje a zařízení se dají sehnat i na internetu, stačí vědět, kde hledat.

 

MMA, MIG-MAG a TIG pro běžnou ocel

Pro svařování oceli běžných rozměrů jsou určené svářečky s označením MMA, MIG-MAG a TIG. Pod jednotlivými zkratkami se skrývají metody svařování. MMA je ruční svařování, při němž se používají obalené elektrody. MIG-MAG je způsob svařování, během kterého se postupně do místa sváru přidává další materiál. A poslední je TIG, což je v podstatě svařování wolframovou netavící se elektrodou v ochranné atmosféře inertního plynu.

Nicméně v běžné praxi se nesvařuje pouze ocel. Pokud svařujete především hliník a slitiny, vybírat si budete z TIG AC, LIFT a HF svářeček.

 

Kde svářečku koupit?

Svářečky se dají objednat i přes internet. Podívejte se do pestrého produktového portfolia společnosti TR-WELD s.r.o., která se specializuje na prodej svářeček a příslušenství. V její nabídce najdete svářečky MMA, MIG-MAG, TIG DC, TIG AC-DC, plazmové řezačky, indukční ohřevy, bodovačky, vodní chlazení, úkosovačky, sušičky a kontejnery, odsavače, polohovadla a rotátory, samohybná zařízení, čističe nerezu a brusky wolframových elektrod. Kompletní seznam produktů najdete přímo na stránkách společnosti www.centrum-naradi.cz. Tak neváhejte a objednávejte co nejdříve, abyste se mohli plně pustit do práce.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *