full screen background image

DELTA se pyšní novou inteligentní výrobní halou

Mezinárodní společnost MANN HUMMEL GROUP rozšířila své zázemí pro svoji sesterskou společnost MANN+HUMMEL Innenraumfilter (CZ), jež působí v Uherském Brodě. Třebíčská DELTA Projektconsult neřídila výstavbu pro tohoto investora poprvé. Tentokrát vznikla tato výjimečná hala v rekordně krátkém čase. Od počátečních příprav, projekce včetně výstavby vyrostla tato hala za necelých 14 měsíců.

 Mann Hummel UhB_jídelna

Výrobní hala s ojedinělou architekturou

Jedná se o výrobní halu s administrativním zázemím o celkové zastavěné ploše 4 780m2. Hala se nachází v areálu Slováckých strojíren v jižní části města Uherský Brod a bude sloužit jako výrobní a skladovací hala pro výrobu filtrů do klimatizačních jednotek osobních a nákladních automobilů a současně společnosti poskytne dostatečné administrativní zázemí. Výrobní hala MANN HUMMEL v Uherském Brodě se rozhodně neřadí mezi zástupy hal, které připomínají spíše krabice bez tváře a kterých v Čechách hojně přibývá. Má nejen inteligentní zdroj energie, ale také svou ojedinělou architekturu, která dává i zdánlivě obyčejnému objektu výrobní haly zajímavý ráz. Architektura rovněž vzešla z rukou architektů DELTY.

Celková výše investice do této haly činila 8,2 milionů eur. Hala zcela nahradila původní výrobní prostory a předpokládá se výroba 6,5 milionů kusů filtrů za jeden rok, což představuje navýšení výrobní kapacity o plných 30%. Dobrou zprávou pro slovácký region rozhodně je, že v blízké budoucnosti zde najde uplatnění dalších 50 pracovníků.

Mann Hummel UhB_interiér_schodištěVzorový stavební projekt pro další haly při expanzi

Stavební projekt této haly je výjimečný tím, že byl určen jako vzorový pro budoucí stavby skupiny MANN+HUMMEL  GROUP, zejména co se týče nového způsobu výstavby a vybavení. Na střeše byla realizována fotovoltaická elektrárna, která vyrábí jednu třetinu energetické spotřeby provozu.  Hala byla vybudována v souladu s nejvyššími standardy s ohledem na platné směrnice bezpečnosti práce a také ergonomii. Také nabízí řadu logistických zlepšení. Součástí haly je například vlakový systém, který bude převážet materiály a výrobky z jednoho místa haly na druhé. Výrobní část objektu je jednopodlažní a má plochu 4 500m2. V administrativní části objektu s plochou 1 500m2 se v prvním podlaží nachází odpočinkové prostory, sociální zázemí pro pracovníky výroby a moderní kantýna. Ve druhém podlaží jsou situovány administrativní prostory, které zaměstnancům společnosti nabízí kanceláře typu „open space“ spolu se zasedacími místnostmi a školícím centrem.

 

 

Projektový management přinesl významné úsporyErik Stevanovic

Projektovým manažerem, který koordinoval veškeré přípravné a realizační fáze výstavby byla třebíčská DELTA, která se osvědčila již v předchozích stavebních projektech realizovaných pro společnost MANN+HUMMEL v Nové Vsi na Třebíčsku. DELTA byla pověřena realizací i tohoto vysoce moderního hospodárného objektu a také zároveň garantem dodržení stanovených investičních nákladů. Erik Štefanovič, jednatel společnosti DELTA, k tomuto projektu navíc doplnil: „ Využili jsme proces sloučení stavebního a územního řízení do jednoho procesu, kterým se výrazně urychlil čas přípravné fáze při jednání s úřady. To nám umožnilo připravit, vyprojektovat a postavit tuto výrobní halu v poměrně krátkém čase 14 měsíců. Navíc díky tomu, že se povedlo realizovat stavbu úsporným způsobem, bylo možné investovat do kvalitního architektonického řešení exteriéru i interiéru.

 

Sdílení dat stavebního projektu systémem „datapool“Mann Hummel UhB_chodba_kanceláře

Celý projekt je také na české podmínky netradiční novým způsobem řízení a sdílení dat v rámci stavebního projektu, které probíhalo pomocí systému datapool. Speciálního softwaru vytvořeného dceřinou společností DELTA Netconsult. Štefanovič k tomuto v Čechách poměrně vzácnému softwaru datapool závěrem upřesnil, že se jedná se o inteligentní datové úložiště do kterého se lze připojit prakticky odkudkoliv a tak mít pro jednotlivé fáze výstavby potřebná a především aktuální finální data vždy po ruce. Což je vzhledem k tomu, kolik expertů a firem se na realizaci takového rozsáhlého projektu podílí velkými zjednodušením a zpřehledněním práce.

Podrobnosti k této průmyslové hale najdete zde: http://www.delta.at/cz/delta-holding/reference/prumysl-a-administrativa.html

 

 
2 x komentováno u “DELTA se pyšní novou inteligentní výrobní halou

  1. Libor napsal:

    Už jsem pár hal projektoval a viděl…Ty interiéry vypadají vážně dobře! Libor

  2. Adéla napsal:

    Zvenku dobrý a uvnitř evidentně taky. Jsem z UB, zaměstnanci si to pochvalují! Takže DELTO palec nahoru!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *