full screen background image

Efektivní archivace dokumentů: Jistota před účetní uzávěrkou i auditem

Konec roku se nezadržitelně blíží. Pokud vlastníte firmu, případně jste živnostníkem, čeká vás nejen příjemné prožití vánočních svátku a oslava příchodu roku 2017. V uvozovkách těšit se můžete buď na účetní uzávěrku, anebo na postupnou přípravu všech dokumentů za účelem odevzdání daňového přiznání. Když navíc do toho všeho přijde ještě nějaký ten audit či kontrola, nebudete mít o starosti nouzi. Budete-li mít vaše dokumenty v pořádku, není se třeba ničeho bát! Jak na to?

 

Pořádek v kanceláři není samozřejmostí

V první řadě je třeba konstatovat, že pořádek v administrativě nemusí být samozřejmostí. V současnosti se setkáme se spoustou firem, které mají veškeré dokumenty na různých místech a v podstatě se v nich vůbec nevyznají. Pokud přijde kontrola, anebo se řeší uzávěrka, je nezbytné mít vše nejen v digitální, ale i v papírové podobě. Za tímto účelem slouží precizně zpracované archivační krabice, jež vám pomohou mít veškerou administrativu v pořádku.

 

Třídění dokumentů se stane hračkou

Největší problémy při auditech a uzávěrkách nastávají v momentu, kdy člověk zkrátka nemůže smlouvu nebo nějaké potvrzení najít. I proto je optimální zvolit archivační boxy, které se dávají do speciálních krabic s víkem. Disponují speciálními štítky, které lze popsat. Mimo jiné jsou odlišeny i barevně. Když přijde na hledání potřebného dokumentu, budete jej mít ihned po ruce.

 

Poškození důležitých smluv nehrozí

Všichni jistě známe situaci, kdy dokument leží na stole delší dobu. Jednak na něj sedá všudypřítomný prach a jednak hrozí, že může být pokrčený, případně politý kávou. Je-li ukryt v archivačním boxu, nic nehrozí. Rozměry takovýchto boxů se různí a jejich výběr lze přizpůsobit i místu ve skříni. Ať už potřebujete jakýkoli, můžete si jej pohodlně koupit za výhodou cenu v eshopu obalykredo.cz.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *