full screen background image

Strojové čištění podlah odstraní nečistoty hloubkově

Babička žila s námi v rodinném domě ve svém patře, po její smrti jsme se museli rozhodnout, co se bude dít dál s jejím bytem. Táta vymyslel, že by se mohlo její patro zrekonstruovat pro nás s bráchou, abychom měli více prostoru.

Rekonstrukce byla docela náročná, vyměnili jsme okna, vymalovali, vystěhovali starý nábytek a zařídili byt nově. Co zůstalo při starém, byla podlaha. Babička měla plovoucí podlahu, která byla položena docela nedávno. Jenomže se o podlahu příliš nepečovalo. Babička na to neměla dostatek sil. My jsme jí sice s úklidem pomáhali, ale zrovna podlahu jsme trošku zanedbávali.

V podlaze bylo spoustu zašlapané špíny. Zkusili jsme ji vytřít, ale desky plovoučky zůstávaly pořád špinavé. Když už jsme se pustili do generální renovace bytu, chtělo to i generální vyčištění podlahy. Táta doufal, že důkladné čištění by mohlo podlahu hodně omladit, a proto byl připravený vynaložit i vyšší částky, jen aby byla podlaha zase krásně čistá.

Poptal se v práci a tam mu doporučili firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o, strojové čištění podlah Praha.  Řekli mu, že na úklidové práce jsou ti nejlepší. Navíc ani nebyli nijak drazí, ukázalo se, že nejvyšší cena neznamená vždy nejvyšší kvalitu.

A SERVIS používá metodu strojového čištění pomocí kotoučového stroje, který podlahu vyčistí do hloubky. Kartáče tohoto stroje roztírají čisticí prostředek po povrchu a šetrně ho kartáčují. Takto se odstraní veškeré nečistoty z podlahy, jsou vykartáčovány na povrch, odkud je jednoduše vysaje vysavač. Tento vysavač má velice silný tah, takže zvládne odsát z povrchu i mastnoty a vlhkost.

Tato metoda je opravdu bezkonkurenční, podlaha byla vyčištěna dokonale. Vypadala zase úžasně a skoro jako nová.

Trpíte podrážděným žaludkem? Vyzkoušejte tyto nápoje

Na to, co všechno náš žaludek umí a neumí vydržet vždy zjistíme (a bohužel většinou pozdě) na nějakém večírku nebo oslavě, kdy se před námi ocitne spousta dobrého jídla a pití, kterému zkrátka nedokážeme odolat. A potom si ráno nadáváme, že jsme to tak přehnali.

Ale jak si s podrážděným žaludkem poradit? Kromě hodně jezení banánu a rohlíku vyzkoušejte například zázvor. Stačí opravdu malinký kousek. Ten oloupete, nastrouháte (nejlépe nahrubo), můžete však i najemno a vložíte do sklenice. Moc to s tímto kořenem nepřehánějte, protože když ho dáte moc, tekutina nebude k pití. Pak malé nastrouhané množství přelijte horkou vodou a nechejte vyluhovat asi deset minut.

28294107 - vacuuming very dirty carpet

Pokud je hotový nápoj na vás příliš silný a máte pocit, že se nedá pít, pak můžete přisladit medem. O zázvoru je známo, že ho lze použít na jakoukoliv nevolnost, včetně problémů v těhotenství. Pokud zázvor nemusíte a dáváte přednost sladšímu a chutnějšímu pití, dejte si coca-colu. Ovšem aby to mělo opravdu nějaký efekt, vyhněte se náhražkám coca-coly a všelijakým kolovým limonádám.

Pravou Coca-colu konzumujte v případě žaludečních obtíží spíše chladnou, s vyprchanými bublinkami a raději pouze po lžičkách a pomalu. Uvidíte, že žaludek se vám začne pomalu uklidňovat. Tyto nápoje vám zaručeně od podrážděného žaludku uleví, takže se určitě vyplatí tyto „babské“ rady znát. Ovšem ne každá babská rada je dobrá. Například nezkoušejte ty ohledně čištění koberce, to raději přenechejte zkušeným profesionálům, například úklidové firmě A SERVIS LIPKA, s.r.o., strojové čištění koberců Praha 2, která patří k nejvyhlášenějším úklidovým firmám, která nabízí celou řadu služeb.

 


TAG


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *