full screen background image

Elektromagnetická relé u nás levně prodává polská TME

Relé jsou jednou z nejstarších elektronických součástek. Už odpradávna se používají zejména jako spínací prvek, a i když je časem začala nahrazovat polovodičová relé, stále je spousta oblastí, kde se vyplatí více. Elektromagnetická relé dnes ve velkém kupují mnozí výrobci.

Elektromagnetická relé mají vysokou izolační pevnost cívka/kontakty, minimální ztráty výkonu a lineární přenos bez zkreslení i u malých signálů. Nejen díky tomu si stále zachovávají své příznivce.

 

Existuje jich celá řada

Jmenovali jsme spínací relé, která se využívají pro spínání či rozepínání obvodů. Malým napětím a proudem je možné spínat obvod s velkým napětím a proudem. V praxi se však používají i k celé řadě dalších účelů.

Příkladem za všechny jsou třeba napěťová relé, jež hlídají napěťovou úroveň a chrání zařízení před přepětím i podpětím. Fázová relé sledují stav fází, asymetrie a výpadky. Časová relé umožňují spínání kontaktů dle nastaveného času. Dále se vyrábí například speciální relé pro pájení do plošných spojů.

 

Relé si vyberete podle spousty parametrů

Výše uvedené typy jsou však teprve začátek. Dále si můžete vybrat správné relé podle montáže, pracovní teploty, jmenovitého napětí cívky, konfigurace a proudu kontaktů, odporu cívky, zatížitelnosti kontaktů či vnějších rozměrů.

Tato všechna a mnohá další kritéria si snadno zvolíte v e-shopu TME.eu. Zatrhnete si jen ta, která požadujete, a hned vám vyjede seznam odpovídajících výrobků. Nebudete tedy zbytečně ztrácet čas dlouhým hledáním takových relé, jež přesně potřebujete.

V pochopitelně můžete vzít i výrobce. Za profíka je považována firma Fujitsu, ale také Omron a TE Connectivity. TME prodává relé od více než desítky různých výrobců.

 

Čím více jich koupíte, tím je cena výhodnější

Z e-shopu TME.eu si může objednat kdokoliv, jednotlivec i firma. Nejste nuceni objednávat si určitý počet kusů, nicméně pokud si jich vezmete více, zaplatíte nižší jednotkovou cenu. Cena se snižuje od 40 či 50 ks a pak od 100 ks. U každého výrobku také přesně vidíte, kolik kusů je momentálně na skladě, takže si uděláte představu, kdy vám vaše relé dorazí. Samozřejmostí je možnost vyhledávat pouze v těch produktech, jež jsou skladem. E-shop je přehledný, jako dělaný pro techniky.

 

TME je firma s tradicí

TME je zkratka od Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o. Jde o polskou službu se sídlem v Lodži a pobočkami po celém světě – tu českou najdete v Ostravě. Funguje již od roku 1990, aktuálně zaměstnává přes 1000 lidí a expeduje zhruba 5000 balíků denně. Prodává mnoho elektronických součástek včetně konektorů, optoelektroniky, pojistek, transformátorů, automatizační techniky, ventilátorů nebo zdrojů energie pro nejrůznější odvětví. Nabízených součástek je kolem 300 000.


TAG


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *