full screen background image

Foukaná minerální izolace – jak ušetřit peníze za vytápění?

Chtěli byste ušetřit peníze za vytápění a cítit se doma komfortně? Foukaná minerální izolace může pomoci i vám. Jak si ale ohlídat kvalitu provedení?

 

Co je foukaná minerální izolace?

Foukaná minerální izolace spočívá v aplikaci izolačního materiálu foukáním do dutin, či do volného prostoru. Jejími největšími výhodami je, že aplikace je velmi rychlá a nevzniká při ní žádný odpad. Díky metodě foukání, izolace lehce pronikne i do nejmenších dutin, proto ji lze využít i na spáry a další obtížně dostupná místa. Tento typ izolace je navíc vhodný téměř pro každou fasádu – aplikuje se i na panelové a starší činžovní domy. Hodí se pro šikmé i ploché střechy, půdní prostory a různé dutiny.

 

Na jaké části domu se dá aplikovat?

Tenhle typ izolace se dá použít jak pro zaizolování starších objektů, tak pro novostavby. Nejvhodnější je pro novostavby konstruované v nízkoenergetickém a pasivním standardu. Je vhodná pro zaizolování stropu i podlahy, podkroví, střechy, stěn, příček i podhledů. Lze ji použít i v jinak obtížně dostupných prostorách. Díky její aplikaci klienti následně ušetří až desítky procent z nákladů na vytápění v porovnání s nezaizolovanými, či pouze částečně izolovanými objekty.

 

Z čeho je tento typ izolace vyroben?

Minerální izolace je vyrobena z minerální vlny, a to následujícím postupem: nejprve se rozvlákní tavenina ze směsi hornin a dalších přísad a příměsí. Následně se tyto komponenty zpracují do granulátu, její vlákna jsou pak po celém povrchu hydrofobizována. Izolace je žáruvzdorná, a navíc vysoce odolná proti stárnutí. Nenapadají ji hlodavci ani jiní škůdci, dobře také odolává hnilobě a plísni. Minerální izolace působí proti teplu i proti hluku.

Foukaná minerální izolace díky své jednoduché aplikaci nevyžaduje žádné dodatečné stavební úpravy – a to se vyplatí!
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *