full screen background image

Granule pro zvířata mají složitou výrobu

Možná si ještě většina z nás vzpomene na vyprávění babiček, jak krmili své psy zbytky od stolu. Dnes naštěstí mají naši domácí mazlíčci mnohem lepší výživu, k čemuž pomáhají také granule. Jak se vyrábí?

 

Moderní technologie zpracování

V granulích najdeme všechny složky potravy, které pes nebo kočka potřebují, ve vyvážením poměru. Jedná se také o pohodlný způsob krmení, z pytle jen nasypeme do misky, nepotřebujeme k jejich uskladnění lednici ani mrazák, snadno se sbalí na cesty a nevadí jim ani výkyvy teplot. Než se ale dostanou granule k našemu zvířeti, musí se vyrobit, což není jednoduchý proces. Vstupní suroviny, samotná výroba, přeprava granulí k balení a následná distribuce mají svá pravidla a výrobci dbají na co nejvyšší kvalitu. Mnoho majitelů dnes velmi pečlivě sleduje, z čeho jsou granule vyrobené. Aby byla zachována co nejvyšší kvalita a samozřejmě i výživové hodnoty, využívají se složité technologické procesy. Mezi nejběžnější patří extrudování, pečení a peletování – lisování granulí za studena. Každý postup má své výhody a nevýhody, nejdůležitější je však vždy zdraví a kondice zvířete.

 

Vyvážené složení pro zdraví

Granule má dnes krmíme nejen psy a kočky, ale i drobná domácí zvířata i hlodavce. Skládají se z mnoha surovin, základem je samozřejmě maso a také další živočišné kultury, zelenina, luštěniny, obiloviny, ale i květiny a byliny. Ty napomáhají k lepšímu trávení a vstřebávání všech látek obsažených v granulích, podporují metabolismus, pomáhají k lesklejší srsti a kondici. Aby se všechny suroviny vešly do jedné malé granulky mají na starosti stroje a potrubní systémy, skrze které probíhá přeprava jednotlivých složek. Přesné složení granulí si každý výrobce sestavuje sám, základem jsou vyrovnané nutriční hodnoty a správný obsah tuků, bílkovin a sacharidů, a by u psů nedocházelo ke zdravotním problémům a v granulích dostali vše potřebné. Potrubí z nerez oceli tak pomáhá ve výrobních závodech dopravit jednotlivé suroviny rychleji a efektivněji, než kdyby se vše převáželo na paletách. Následně se smíchají ve stanoveném poměru a dále zpracovávají až do výsledné granule.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *