full screen background image

Hlavní důvody pro volbu litých anhydritových podlah

V posledních letech se při výstavbě a rekonstrukcích interiérů rodinných domů a bytových jednotek stále častěji aplikují takzvané lité neboli anhydritové podlahy. Jejich vlastnosti je k využívání přímo předurčují, oproti klasickým betonovým podlahám totiž mají řadu předností. Jaké jsou hlavní z nich?

 

Co je litá podlaha?

Mimořádně oblíbené lité anhydritové podlahy se vyrábí ze směsi síranu vápenatého, vody, štěrku a dalších přísad. Výsledkem je velmi pevná a odolná vrstva, na niž lze následně pokládat klasickou dlažbu, případně plovoucí podlahu, parkety apod. Často pak tvoří ideální poklad pro podlahové vytápění, které patří rovněž k populárním prvkům v moderních domácnostech.

 

Zásadní přednosti oproti betonu

Nespornou výhodou je kromě zmíněné odolnosti a dlouhé trvanlivosti především rychlost, s jakou se dají oblíbené lité anhydritové podlahy vytvořit. Pokládka o běžné velikosti je hotová během 24 – 48 hodin v závislosti na tom, jak směs v konkrétních podmínkách tuhne. Pakliže si vše děláte svépomocí, oceníte také minimální prašnost, což je obrovský rozdíl oproti tradičním betonovým podlahám. U lité podlahy se navíc nemusíte bát vzniku různých nerovností, při dodržení správného postupu tvoří dokonale rovnou a kompaktní plochu. Ani po čase se v ní netvoří žádné praskliny a vyboulená místa, životnost se běžně pohybuje v řádech desítek let bez nutnosti zásadních oprav a rekonstrukcí.

 

Mají lité podlahy nějaké nedostatky?

Je férové zmínit, že lité anhydritové podlahy pořídíte za vyšší cenu oproti betonovým variantám. Pokládku je lepší přenechat odborníkům, neboť musejí být dodrženy přesné technologické postupy, zejména pokud jde o namíchání vhodné směsi. Pakliže ale tyto problémy neřešíte, s litými anhydritovými podlahami budete zcela jistě spokojeni.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *