full screen background image

Hliníková krytina je odolná. A příjemně vás překvapí

Každý, kdo vlastní nemovitost, dobře ví, jak důležitá je kvalitní střecha. Právě ta chrání interiér i obvodové zdivo a její spolehlivost zásadně ovlivňuje stav budovy. Při stavbě každého domu, chaty, chalupy i jakéhokoli jiného objektu je tedy vhodné projektovat střechu tak, aby dobře odolávala povětrnostním podmínkám. A zároveň také dlouho vydržela. To samé samozřejmě platí i v případě, kdy rekonstruujete starší nemovitost.

 

Jaká střešní krytina vám bude dlouho a dobře sloužit?

Při vybírání střešní krytiny se rozhodně nevyplatí žádné kompromisy. Levné řešení se navíc může nakonec i výrazně prodražit. Méně kvalitní krytina podlehne zubu času i o desítky let dříve než ta, která je z prvotřídního materiálu a precizně zpracovaná. A pak ji je samozřejmě nutné vyměnit. Výběr krytiny tedy rozhodně nepodceňujte. Pálené tašky sice vypadají nádherně a dodávají budově klasický ráz, rychle se ale opotřebovávají. Keramika je zase křehká a krytina z betonu svou vahou nadměrně zatěžuje nosnou konstrukci. Je-li pro vás důležitá dlouhá životnost střechy, bude pro vás tou pravou volbou hliníková krytina. Pořiďte ji ale u osvědčeného výrobce. Třeba u společnosti PREFA Aluminiumprodukte.

 

Hliníková krytina zvládne i opravdu náročné podmínky

Hliník má spoustu skvělých vlastností, díky nimž si získal ve stavebnictví značnou oblibu. Vyrábějí se z něj okna i dveře, fasádní systémy i krytina. Hliník výborně odolává rozmarům počasí a osvědčil se i v opravdu náročných klimatických podmínkách. Zvládne vedra i třeskuté mrazy, silné deště, sněhovou nadílku, silný vítr i krupobití. Hliníková krytina je proto vhodná i pro objekty stojící v horách, skvělé zkušenosti s ní mají například obyvatelé Alp. Jelikož je lehká, krovy netrpí ani ve chvíli, kdy na střeše leží značná vrstva sněhu. A přestože je zhotovena z kovu, nikdy nepodlehne korozi.

 

Hliníková krytina má i další výhody

Dalším bodem pro hliníkovou krytinu je i příznivá pořizovací cena a jednoduchá instalace. S hliníkovým plechem se snadno pracuje, montáž krytiny se proto zbytečně neprodraží. Navíc se hliníková krytina skvěle tvaruje a je dostupná v široké škále barev. Přitom se nehodí jen na nové rodinné domy a moderní stavby; výborně vypadá i na tradičních venkovských staveních, klasických vilách, starších činžovních domech, zámečcích a dalších historických budovách. Hliníková krytina dokonce nepotřebuje žádnou povrchovou úpravu; nemusíte ji v pravidelných intervalech lakovat ani jinak ošetřovat a stále bude krásná. Vyhrála u vás hliníková krytina? Společnost PREFA má pro zákazníky připravený konfigurátor střechy, který vám pomůže najít optimální řešení. Pořídit si střechu silnou jako býk nebylo nikdy jednodušší.

 

Fasádní systémy dokonale ochrání stěny budovy

Nejednu moderní budovu zdobí hliníkové fasádní systémy. Jejich funkce však není jen estetická; poskytují také ochranu před povětrnostními vlivy a zlepšují izolační vlastnosti stěn. Stejně jako hliníková krytina jsou i fasádní systémy takřka bezúdržbové, šetří tedy námahu, čas i peníze. A přitom dokáží každému obytnému domu, kancelářské budově, obchodnímu centru, skladu i průmyslové hale dodat jedinečný a osobitý vzhled. PREFA Aluminiumprodukte vyrábí fasádní systémy rozmanitých barev a tvarů. V nabídce jsou dokonce i vlnité profily. Umožňuje tak každému vytvořit zcela unikátní design, který nikde jinde nenajdete. A když zazáří slunce, vykouzlí jeho paprsky na fasádě působivé efekty.

 

Rakouská značka PREFA je zárukou spokojenosti

Firma PREFA vyrábí hliníkovou krytinu již od roku 1946. A za dobu své existence si získala skvělou pověst ve své domovině i v zahraničí. Její produkty prošly během mnoha desetiletí výrazným vývojem, vedoucím k vylepšení jejich vlastností i větší designové rozmanitosti.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *