full screen background image

Intuitivní obsluha a prémiový design

Winnenden, 2017 – Podlahová myčka FC 5 firmy Kärcher byla v tomto roce vyznamenána za svůj vynikající design celosvětově uznávanou cenou Red Dot-Award. Zařízení doma výrazně usnadňuje čištění, jelikož slučuje vysávání a vytírání do jednoho pracovního kroku. „Vysoká funkčnost ve spojení s nekomplikovanou, intuitivní obsluhou je ústředním tématem designu našich zařízení“, tolik Michael Meyer, vedoucí oddělení Industrial Design pro produkty Home & Garden firmy Kärcher.

Vynikající podlahová myčka přesvědčí mnoha detaily, vysvětluje expert na design: „Štíhlou konstrukci stroje zdůrazňuje vertikální hliníkový profil, který se táhne přes nádrž s čistou vodou až dolů k čisticí hlavě. Čisticí válce nebo nádrže na vodu jsou umístěny tak, aby byly snadno přístupné. Díky tomu je lze po použití vyjmout pouze jednou rukou a opět lehce nasadit.“ Jedinečná technologie Zvláštností podlahové myčky jsou dva rychle rotující válce z mikrovláken průběžně zvlhčované čisticím prostředkem. Válce rozpouštějí nečistoty a pojímají je z podlahy. Únavné drhnutí tím patří minulosti.

Nečistoty a vlhkost jsou průběžně odsávány válci. Ve srovnání s klasickým mopem čistí Kärcher FC 5 podlahu tedy vždy čistými válci a vodou. Další výhoda: Odsátá, špinavá tekutina se dostane do samostatné nádrže, kterou po čištění jednoduše vylijete. Úsporná a zároveň ekologická Díky svému jedinečnému způsobu práce šetří FC 5 nejen čas, ale i vodu oproti práci s běžným mopem. Jen na jedno naplnění nádrže 400 ml lze rychle a snadno vyčistit všechny tvrdé podlahy, od kamenné až po dřevěné do rozsahu 60 m2. To chrání životní prostředí ale i trpělivost, neboť úsporný způsob práce zajistí, že je podlaha suchá do dvou minut. A ještě jeden krok pro příjemný víkend: Nepříjemné ruční máchání a ždímání mopu díky myčce FC 5 odpadá. Nádrž lze snadno vyprázdnit bez přímého kontaktu se špinavou vodou. Poté postačí čističku tvrdých ploch postavit do její parkovací a čisticí stanice, která je součástí dodávky, naplnit ji čistou vodou a spustit funkci vlastního proplachu. Cenou Award doplňuje myčka tvrdých podlah FC 5 dlouhou řadu více než 150 produktů Kärcher, které byly vyznamenány za design.

www.karcher.cz, www.svetcisteni.cz
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *