full screen background image

Kamerové systémy do kamionů a autobusů pomáhají zvýšit bezpečnost

Řidiči městské hromadné dopravy, dálkových autobusů, nákladních aut a kamioňáci jsou často v případě nehody nebo poškození jejich vozidla konfrontováni s účastníky, policií a někdy i soudy v rámci shromažďování důkazů o proběhlé nehodě. Jednoduchým způsobem, jak dokázat vinu, nevinu i zdokumentovat pojistnou událost pro pojišťovnu, je pořízení palubní kamery. Kamery do auta jsou umístěny na palubní desce, disponují moderními technologickými systémy, nahrávacím zařízením a snadnou obslužností – třeba s pomocí chytrého telefonu.

 

Palubní kamery pro monitoring prostoru kolem celého vozidla

Paměťové systémy zabudované do kamer do auta RoadHawk dokážou uchovat záznamy i několik týdnů, případně je lze stáhnout a zálohovat na jiném zařízení. Existují jednoduché kamery, jež monitorují především prostor kolem kabiny řidiče a před autem. Některé kamerové systémy jsou vybaveny sledováním mrtvého bodu i zadní části kamionu, kam řidič nemá šanci vůbec dohlédnout. I když nelze zcela eliminovat možnost vloupání či vniknutí k nákladu, kamery zaznamenají alespoň důkazní materiál.

 

Multikamerové systémy sledují i náklad uvnitř auta

Kupříkladu systémy palubní kamery RoadHawk Digital HD Multi-Camera System nahrávají až ze čtyř kamer, a díky tomu mohou mít dispečer a provozovatel firmy přehled o vozidle v 360° úhlu. Více informací se dozvíte zde. Multikamerové systémy hlídají slepá místa v reálném čase a nahrávají náklad díky jednotkám instalovaným v kabině. Záznamy jsou uchovávány s označeným datem a časem pro důkazní účely. Kódované video a software zajišťují bezpečnost nahrávání. Výhodou je, že kamery lze spustit i při vypnutém motoru. Nedejte šanci nezvaným hostům a zabezpečte svá vozidla i náklad s pomocí odpovídající palubní kamery.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *